Zimno tłoczony olej z wiesiołka

Przede wszystkim naturalne preparaty czyli różnego rodzaju olejki są najlepsze nie tylko dla naszej skóry, włosów ale także dla lepszego samopoczucia. Dlatego w sklepach zielarskich, w aptekach oraz polecamy drogeriach możemy kupić różnego rodzaju olejki, które są bogate w nisko nasycone kwasy tłuszczowe.

Najlepsze olejki z wiesiołka

gdzie kupić olej z wiesiołkaJeśli chcemy mieć zdrowe i piękne włosy, które lśnią oraz są sprężyste to powinniśmy wykonywać płukanki z oleju z wiesiołka. Jeśli chcemy natomiast dbać o prawidłowy poziom cholesterolu we krwi to powinniśmy codziennie zażywać jedną łyżkę tego też olejku. Często zastanawiamy się gdzie kupić olej z wiesiołka by mieć pewność, że jest świeży. Jest to olejek, który jest bogaty to wiele kwasów. Powinien on być tłoczony na zimno. Oczywiście zaraz po wyprodukowaniu takiego olejku jest on ważny tylko przez okres sześciu miesięcy. Dlatego ważne jest sprawdzenie podczas zakupu właśnie kiedy nastąpiło wytłoczenie olejku z wiesiołka. Po otwarciu butelki należy przechowywać ją w temperaturze – 5° czyli najlepiej w lodówce. Zna tak zielarskich lub drogeriach znajdziemy olej z wiesiołka w butelce szklanej o pojemności 100 lub 200 ml. Cena za butelkę 100 ml to koszt około 30 do 40 złotych. Zatem nie jest to droga cena jak za olejek, który ma tyle właściwości.

Wszystkie olejki naturalne w tym olejek migdałowy, z pestek dyni czy też z wiesiołka odgrywają bardzo ogromną rolę w naszym organizmie. Regularne stosowanie płukanek z olejku z wiesiołka poprawia strukturę naszych włosów od nasady aż po same końce. Ponadto stosowany jest także w leczeniu niepłodności oraz nadwagi, a także prze różnych schorzeniach układu krążenia. Wspomaga także naszą odporność szczególnie w okresie grypowym to znaczy jesienno-zimowym.