Zestawy klocków kompatybilnych z Lego

Wchodząc do sklepu z zabawkami, na pewno znajdziemy pluszowe misie, puzzle, samochody, lalki i klocki. Nic dziwnego, bo chyba każde dziecko się nimi bawiło i ma je w w domu. Jednak przy wyborze zabawek, trzeba się kierować wiekiem, bo nie wszystkim się może bawić małe dziecko. 

Jaki zestaw klocków kupić dla dziecka? 

klocki kompatybilne z lego w zestawieRodzice często mają dylemat z wyborem najlepszej zabawki dla dziecka, bo nie wiedzą czy dana rzecz zainteresuje malucha na dłużej niż chwilę. Nie ma sensu kupować zabawek, które zajmą dziecko na kilka chwil i nie będzie chciało ono do nich wracać. Najlepsze są te, które przez zabawę uczą i dają wiele możliwości rozwojowych. Klocki kompatybilne z Lego w zestawie są idealnym pomysłem na kreatywną zabawkę. Zabawa nimi rozwija logiczne myślenie, planowanie przestrzenne, wyobraźnię i wspomaga rozwój manualny. Roczny maluch uczy się przekładać z rączki do rączki małe elementy i poznaje sposób na ich łączenie, dzięki czemu za kilka miesięcy będzie samodzielnie budować różne konstrukcje. W sklepach z zabawkami najwięcej znajdziemy klocków formy Lego, ale są one dość drogie, dlatego rodzice zaczęli szukać alternatywnych kloców. Już od kilku lat na rynku można znaleźć klocki identyczne jak Lego i kompatybilne z nimi. Dzięki temu można kupić dziecku więcej klocków w niższej cenie, które bez problemu będą pasowały do modeli Lego, bo mają taką samą wielkość i system łączeń. Ich ceny zależą od wybranego modelu i zestawu. Im większy zestaw, tym wyższa cena, która może sięgać nawet stu złotych. 

Maluchy bardzo lubią się bawić klockami w każdym wieku. Bardzo małe dzieci mają do dyspozycji duże klocki z gumy, lub plastiku, ale mają zaokrąglone brzegi i rogi. Natomiast modele dla starszych dzieci, powyżej trzeciego roku życia mają już klasyczną wielkość.