Zastosowanie pomp lakierniczych

Rozwój przemysłu, a także zakresu prac, jakie wykonuje się w poszczególnych branżach wymaga tego, aby rozwiązania technologiczne sprawdzały się nawet w trudnych sytuacjach. Dotyczy to również sektora lakierniczego. Z uwagi, iż niejednokrotnie prace związane są z elementami dużymi gabarytowo, niezbędne jest zastosowanie urządzeń, które zapewnią odpowiednie ciśnienie w trakcie pracy. Pozwala to na wysokiej jakości malowanie przy zastosowaniu nie tylko pistoletów, ale także węży stosowanych w przemyśle.

Pompa lakiernicza – czym jest?

pompy lakiernicze kremlinJedną z najpopularniejszych technik jest malowanie proszkowe. Farba aplikowana jest najczęściej za pomocą specjalnego pistoletu – aerografu. Jednak, aby proces lakierowania przebiegał na odpowiednim poziomie, niezbędne staje się, aby strumień farby posiadał odpowiednie ciśnienie. Dlatego pompy lakiernicze kremlin są tak popularne. Przede wszystkim producent przewiduje kilka typów rozwiązań technologicznych, które mają różne zastosowanie. Od mniejszych lakierni po obiekty przemysłowe, zajmujące się lakierowaniem dużych gabarytowo elementów. Pompy pozwalają na odpowiednią aplikację lakieru. Mogą być stosowane zarówno z narzędziami takimi, jak pistolety do lakierowania, ale również węże wykorzystywane w trakcie prac lakierniczych w sektorze czysto przemysłowym. Pompy wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość.

Odpowiedni dobór pompy do zadań i zakresu prac, przekłada się na finalną jakość lakierowanego elementu. Brak zacieków, gładką, równą powłokę, jak również możliwość szybkiego polakierowania danego elementu. Produkty Kremlin powstały w oparciu o najwyższej jakości elementy konstrukcyjne, jak również nowoczesną technologię. To z kolei przekłada się na ich funkcjonalność oraz wytrzymałość.