Zastosowanie matryc fotopolimerowych w drukarniach

Drukowanie z wykorzystaniem matryc znane jest już od kilku stuleci, jednak metoda ta jest nieustannie udoskonalana, aby osiągać z jej pomocą jak najlepsze efekty. Możliwe jest teraz wykonywanie matryc w bardzo krótkim czasie, a dodatkowo robione są one automatycznie, co pozwala nam zintensyfikować nasze wysiłki związane z poprawieniem stanu finansowego przedsiębiorstwa.

Jak powstaje matryca fotopolimerowa?

matryce fotopolimeroweFirmy, które zalewają rynek swoimi produktami, często muszą posiadać liczne opakowania w zapasie, aby móc realizować zamówienia i dokańczać procesy produkcyjne, przechodząc w logistykę i dystrybucję. Od opakowań wykonanych za pomocą matryc wymaga się wiele. Przede wszystkim muszą one być estetyczne. Aby to uzyskać, farby muszą być dobrze rozprowadzone, co gwarantuje tylko dobrej jakości matryca. Następnie należy też zadbać o to, aby wszystkie krawędzie były ostre, nie rozmyte. Istotne są też gradienty, które należy zachować w odpowiednich proporcjach, tworząc płynne przejścia między różnymi kolorami. Kontrolowanie takiego procesu nie jest łatwe, ale jest opłacalne. Jeżeli interesują nas najlepsze matryce fotopolimerowe to warto zaufać firmie, która od dawna zajmuje się ich wykonywaniem. Jeszcze kilkanaście lat temu matryce do druku były wykonywane ręcznie, ale teraz są one robione dzięki nowoczesnym technologiom komputerowym i cyfrowym w bardzo szybki sposób.

W przypadku druku atramentowego, jeżeli chcieliśmy tą techniką przygotować matrycę, musieliśmy czekać wiele godzin, zanim stała się ona dostępna, a w przypadku fotopolimerów można skrócić ten czas do dziesięciu minut. Zastosowanie lamp ultrafioletowych do produkcji matryc jest korzystnym zajęciem, ponieważ znacznie przyspiesza czas oczekiwania na finalny produkt, który jest potrzebny.