Zamki do ubrań

Nikt z nas nie wyobraża sobie bluzy lub kurtki bez zamka. Oczywiście można nabyć ubrania, które są zapinane na guziki, jednak odzież posiadająca zamek jest bardziej funkcjonalna i w razie pośpiechu łatwiej i szybciej skorzystać z kurtki, czy bluzy na zamek niż takiej, która jest zapinana na guziki.

Typy zamków odzieżowych

zamki spiralne rozdzielczeKupując odzież, a zwłaszcza odzież wierzchnią, taką jak  bluzy, płaszcze i kurtki zwracamy uwagę na to jak są zapinane. Większość z nich ma suwaki. Zamki błyskawiczne, suwaki lub eklery są  to trzy nazwy tego samego artykułu. Nikt z nas nigdy nie zwracał na nazewnictwo tego przedmiotu większej uwagi. Po prostu zamek to zamek, a kiedy się zepsuje trzeb ago naprawić. Okazuje się, że zamki dzielę się na zamki spiralne rozdzielcze i zamki stałe. Producenci, aby zapewnić ich najlepszą jakość, wykonują je ze sprawdzonych surowców. Wśród ofert możemy odnaleźć  zamki stałe i rozdzielcze, które są wykonane z tworzywa  lub metalu. Jeśli chodzi o suwaki z tworzywa, to mogą być one kostkowe lub  możemy spotkać zamki spiralne rozdzielcze, a jeśli metalowe, to dostępne są  z mosiądzu, niklu, oksydu i aluminium.  Taki suwak może mieć tak zwane zwykłe suwadełko lub ozdobne, a jeżeli jest taka potrzeba to dwustronne. Takie zazwyczaj stosowane są w śpiworach lub namiotach. Dostępne są również zamki spiralne rozdzielcze z dwoma suwadłami do długich okryć. Aby urozmaicić klientom wybór zamków, czy jak kto woli, suwaków odzieżowych, producenci robią je w przeróżnych kolorach.

Dostępne dzisiaj zamki do odzieży są naprawdę różne. Dużym powodzeniem cieszą się zamki spiralne rozdzielcze, które ułatwiają korzystanie z odzieży. Sam produkt nie jest drogi, więc w razie sytuacji, gdyby się popsuł, można go wymienić. Produkty takie są zazwyczaj dostępne w każdej pasmanterii.