Zamiast budować dom lepiej go kupić

Co się dzisiaj bardziej opłaca – budowa domu czy kupienie go od dewelopera? To zależy od tego jak rozumiemy pojęcie opłacalności. Pewne jest jedno – na samodzielnej budowie wcale dużo nie zaoszczędzimy. Chociaż budowa zawsze wyjdzie trochę taniej to trzeba jej poświęcić przynajmniej kilka lat swojego życia. A to się wiąże nie tylko z kosztami, ale również z ciągłymi emocjami.

Kupno domu to rozwiązanie bezstresowe

deweloperzy lublin domyZatem zamiast przeżywać emocje związane z budową domu o wiele lepiej jest kupić gotowy do urządzenia dom. Każdy deweloper sprzedaje domy w stanie deweloperskim, ale coraz częściej można kupić domy wykończone pod klucz. To jest jeszcze wygodniejsze, ale wykończenie lepiej zorganizować sobie na własną rękę. Wszyscy deweloperzy Lublin domy sprzedają w prestiżowych lokalizacjach. Są to często takie dzielnice, w których już dawno nie ma działek budowlanych do kupienia. Można dzięki temu mieszkać w pięknym domu w najlepszej dzielnicy w mieście. Czy to nie lepsze rozwiązanie niż trwająca kilka lat budowa? Nawet jeśli ma się górę pieniędzy to i tak nie postawi się domu na szybko. Mury muszą się w naturalny sposób uleżeć a zatrudnienie poszczególnych fachowców będzie wymagać ogromnej cierpliwości. A przecież wystarczy jedynie wybrać sobie gotowy dom, który najbardziej nam się spodoba i za dwa miesiące po jego kupieniu można się do niego wprowadzić. Bo te dwa miesiące trzeba sobie liczyć na prace wykończeniowe.

Zdecydowana większość woli kupić sobie gotowy dom niż przez wiele miesięcy go budować. A teraz jeszcze trzeba uwzględnić rosnące ceny materiałów budowlanych i usług w tej branży. Budowanie domu nie jest już tak samo opłacalne jak było jeszcze rok temu i nic nie zapowiada spadku cen w branży budowlanej. A domy u deweloperów póki co nie podrożały.