Zalety odpowiednich misek dla owczarków niemieckich

Miałam w domu psa. Był to pies rasy owczarek niemiecki. Adoptowałam go ze schroniska dla zwierząt, gdy ten był jeszcze szczeniakiem. Chociaż wiedziałam, że jest to duża rasa psów, nie spodziewałam się, że mój czworonożny przyjaciel urośnie tak duży. Obecnie większość zabawek i wyposażenia, które kupiłam mu na pierwsze tygodnie życia w moim domu, były już za małe. Szczególnie miski.

Kupno solidnych misek dla owczarka niemieckiego

miska dla owczarka niemieckiegoDo tej pory mój pies korzystał ze zwykłych, małych misek plastikowych, które po prostu stały na podłodze. Jak się jednak przekonałam, teraz kiedy zwierzak urósł, było to dla niego bardzo niewygodne. Musiał się bardzo mocno pochylać do jedzenia czy picia, co powodowało, że pies przybierał nienaturalną postawę ciała. Na szczęście weterynarz podpowiedział, że powinnam kupić miski, które można postawić na specjalnym stojaku. To odpowiednia miska dla owczarka niemieckiego i innych psów, które są takie duże. Taką miskę wraz ze stojakiem bez problemu dostałam w sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Była to pojemna miska, wykonana z solidnego ceramicznego tworzywa. Była ona odpowiednia zarówno do karmy suchej, jak i mokrej. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że można ją było myć w zmywarce, a jej cena nie było zbytnio wygórowana. Nie wahałam się dłużej i wybrałam odpowiednią miskę dla mojego psa, po czym udałam się z nią do kasy.

Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Pies teraz mógł o wiele łatwiej dostać się do jedzenia w misce. Mój zwierzak korzysta z wybranej przeze mnie miski już od dłuższego czasu i jak do tej pory nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Dużą zaletą jest także antypoślizgowe dno, przez co miska jest stabilna i bez względu na to, czy stoi na podłodze, czy stojaku, nie przesuwa się samoistnie, gdy pies je.