Zajmuję się osuszaniem murów i izolacjami

 Mój biznes związany jest z budownictwem. Jednak nie zajmuję się ani projektowaniem ani budowaniem domów i bloków mieszkalnych. Świadczę za to usługi wielu lokalnym deweloperom, którym zależy na solidnej podstawie domu, czy też osobom, których dom nie został należycie wykonany.

Osuszanie murów bywa konieczne

izolacja pionowaPrzede wszystkim w zakres moich usługi wchodzi osuszanie murów i wykonywanie izolacji ścian oraz fundamentów. Izolacja jest wykonywana podczas budowy, dzięki czemu dom zostaje zabezpieczony przed działaniem wilgoci zawartej w ziemi. Osuszanie natomiast przebiega wtedy, kiedy dom został zalany, czy źle zaizolowany na tyle, że woda deszczowa, czy wilgoć z przewietrza potrafi wniknąć w ściany domu. Jeśli nie osuszy się murów to pomieszczenia dalej będą zawilgocone, a z wilgoci powstaną grzyby, szkodliwe dla naszego zdrowia, szczególnie dla alergików. Osuszanie murów jest oczywiście trudniejsze do wykonania niż izolacja. Tę drugą zajmuję się od początku, wiem co i jak jest wykonane. Przy osuszaniu murów trzeba zadbać o to, by były one skutecznie oczyszczone i wolne od wilgoci i grzybów, jak również żeby nie naruszyć struktury domu, tynków czy wyposażenia. Osuszanie jest bardziej skomplikowane, potrzeba do tego większej ekipy, jak również zajmuje to więcej czasu i kosztuje klienta więcej. Potem taki osuszony mur oczywiście trzeba zaizolować jak należy, bo inaczej wilgoć nadal będzie tam wchodzić i znowu trzeba będzie osuszać mury czy fundamenty.

Warto jest zatem zatrudnić profesjonalną ekipę już na etapie budowy domu, żeby dobrze ona zabezpieczyła fundamenty i ściany przed wilgocią, niż potem męczyć się z uszkodzonymi murami i wydatkami na ich wysuszenie i ponowną izolację. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, także w budownictwie.  

Sprawdź www.aktywbud.pl ofertę