Zadaszenie basenu się opłaca

Możliwość schłodzenia się we własnym zbiorniku wodnym to wymarzony pomysł na upalne lato. Wysokie temperatury i prażące słońce dają nam się we znaki każdego roku coraz mocniej, dlatego nikogo już nie dziwi, że coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę własnego basenu w ogrodzie. Planując budowę własnego akwenu warto również rozważyć jego osłonę, która może okazać się doskonałą inwestycją.

Korzyści płynące z zadaszeń basenowych

zadaszenia basenu z poliwęglanuBasen to z jednej strony ogromna przyjemność, z drugiej zaś spory obowiązek. Woda w basenie powinna być czysta i przejrzysta, a jej parametry bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Sam zbiornik wodny (jego ściany i niecka) także powinny lśnić czystością, w przeciwnym razie przyjemność korzystania z kąpieli będzie wątpliwa. W codziennej pielęgnacji basenu i utrzymaniu czystości wody pomoże nam wydajny system filtracji, kilka przydatnych przyrządów (takich jak odkurzacz basenowy czy siatka na wysięgniku) oraz chemia basenowa. Im więcej zanieczyszczeń dostaje się do zbiornika, tym utrzymanie go w nienagannej czystości będzie trudniejsze, bardziej pracochłonne i oczywiście droższe. Z tego właśnie powodu warto rozważyć zakup zadaszenia basenu z poliwęglanu. Jego podstawowa funkcja to oczywiście ograniczenie śmieci wpadających do zbiornika, jednak takie zadaszenie ma kilka innych zalet. Po pierwsze: bezpieczeństwo. Rodzina z dziećmi czy choćby z domowymi pupilami z pewnością cenić sobie będzie ograniczenie niekontrolowanego dostępu do zbiornika. Drugą ważną funkcją jest oszczędność. Oszczędność czasu, energii i pieniędzy ponoszonych na czynności pielęgnacyjne, doglądanie i sprzątanie basenu. W kwestii oszczędności liczy się także zmniejszona ilość chemii basenowej. Jest jeszcze jedna istotna kwestia, jeśli mowa o zadaszeniach basenowych. Mianowicie przedłużają one możliwość korzystania ze zbiornika, ponieważ można to robić nawet podczas niekorzystnej pogody.

Rodzajów zadaszeń jest wiele, ale podstawowy podział dotyczy wysokości. Zadaszenia niskie zajmują najmniej miejsca, są niemal niewidoczne w otoczeniu, nie zaburzają przestrzeni. Modele o średniej wysokości również nie rzucają się w oczy, a jednocześnie pozwalają nam wygodnie pływać. Modele wysokie natomiast umożliwiają nam swobodę ruchów w basenie i wokół niego, czy też ukrycie basenowych leżaków i potrzebnych sprzętów.