Wzmocnienie mięśni dna miednicy i górnego sklepienia pochwy

Nietrzymanie moczu to choroba, która nadal dla wielu ludzi jest tematem tabu. A przecież jest to schorzenie jak każde inne, które można poddać specjalistycznemu leczeniu. Najczęściej zdarza się wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zastosowanie metody laserowej w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

laserowe leczenie nietrzymania moczuTen typ schorzenia dotyczy przede wszystkim kobiet. Większość osób myśli, że nietrzymanie moczu to przypadłość kobiet starszych lub kobiet po porodzie. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że wiele kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu milczy o swoim problemie, ponieważ się wstydzą. Ten problem dotyka nawet 40% kobiet, które kończą 40 rok życia. W przypadku wczesnych stadiów schorzenia leczenie jest naprawdę bardzo łatwe. Wykorzystuje się tutaj laserowe leczenie nietrzymania moczu – zabieg jest nie tylko szybki, ale daje też zauważalne efekty. Wystarczy tylko jeden krótki i bezbolesny zabieg, by pozbyć się problemu. Z laserowego leczenia nietrzymania moczu powinny skorzystać osoby, których codzienne funkcjonowanie zostaje zaburzone właśnie przez to schorzenie. Nietrzymanie moczu spowodowane jest przez zwiotczałe i nadmiernie rozluźnione mięśnie. To przez nie pęcherz moczowy zaczyna opadać niżej i przyjmuje zupełnie inne nachylenie w stosunku do cewki moczowej. To z kolei sprawia, że ta nie jest do końca domknięta. W leczeniu stosuje się specjalny laser, który ma za zadanie przywrócić napięcie i sprężystość mięśni dna miedniczy oraz górnej ściany pochwy.

Zabieg nie jest długi, bo całość trwa zaledwie 30 minut. Ważne jest też to, że kobieta nie musi się specjalnie przygotowywać do tego zabiegu. Laserem wzmacnia się powięź wewnątrzmiedniczną. Dzięki temu mięśnie znowu stają się napięte, a pęcherz moczowy znajduje się w fizjologicznej pozycji, nie opada, a cewka moczowa zostaje znowu zamknięta.