Wytrzymała szafa pancerna

Wyposażenie jednostek wojskowych w latach dziewięćdziesiątych nie było zwykle na najwyższym poziomie, i z czasem wymagało wymiany. Często zdarzało się iż wybierane było wyposażenie najtańsze, które nie było koniecznie najlepsze. Takie wyposażenie wymagało obecnie natychmiastowej wymiany, nie tylko nie spełniając wymagań, ale będąc na skraju wytrzymałości.

Nowoczesne szafy do długiej broni

trwałe szafy pancerne na brońSzafy w magazynie broni były właśnie jednym z owych elementów, który obecnie nadawał się wyłącznie do wymiany, gdyż nie spełniał żadnych wymagań ustawowych i był w dość opłakanym stanie. Mając nauczkę po poprzednich dowódcach, zdecydowaliśmy się wyposażyć jednostkę w dobrze zabezpieczone i trwałe szafy pancerne na broń służbową. Nowe szafy, zwłaszcza te przeznaczone do przechowywania długiej broni lub broni wsparcia, były szczególnie odporne na wszelkie formy uszkodzeń, czy to mechanicznych, czy też użycia palników, a nawet materiałów wybuchowych. Spełniały więc najwyższe wymagania narzucane przez ustawy bezpieczeństwa. Ta sama mocna konstrukcja chroniła zawartość również od wewnętrznych awarii, osłaniając przechowywaną broń w razie detonacji wadliwej amunicji która czasem trafiała do magazynu, jakkolwiek rzadko. Szafy zabezpieczone były najnowszymi systemami alarmowymi, które podstawowo składały się z zamka szyfrowego, do którego kod posiadał wyłącznie szef magazynu broni oraz dowódca jednostki.

Broń wsparcia i ciężkie wyposażenie było natomiast chronione nowoczesnymi systemami rozpoznawania twarzy, które niemal całkowicie uniemożliwiały nieupoważniony dostęp do zawartości. Wszystkie alarmy były podłączone do obiektowego systemu bezpieczeństwa, więc każda próba otwarcia była rejestrowana w stróżówce jednostki, co pozwalało na natychmiastową reakcję wartowników na wzbudzony alarm.