Wynajem dźwigów

Lokalna firma budowlana zaczęła mocno się rozwijać i już za niedługo może się stać pierwsza firmą na terenie nie tylko Lodzi, ale i całego kraju firma, która posiada 50 swoich własnych dźwigów. Jest to niebywały skok formy, gdyż zaczynali oni od kilku podnośników i jak dodaje właściciel firmy były one jeszcze wypożyczone.

Biznes z dźwigami

dźwigi w ŁodziJak się okazało na samych dźwigach można bardzo dużo zarobić. Oprócz tego, ze przyspieszają one prace na placu budowy to w dodatku można je jeszcze wynajmować. Na taki pomysł wpadł własnie właściciel formy, gdy spora liczba dźwigów stała i nie było tak dużej liczby zleceń zaczęło się wynajmowanie dźwigów innym forma, za które dość dobrze płaciły. W ten oto sposób dźwigi w Łodzi stały się bardzo popularne a w szczególności ich wynajem. Samodzielny zakup dźwigu to koszt przekraczający ponad milion złotych. Nie każda firmę stać na to aby pozwolić sobie na własny dźwig, więc bardzo często są one wynajmowane. Firma z Łodzi wpadła na ten pomysł jako pierwsza i okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż już po niespełna roku zainteresowanie wynajmem było tak duże że należało dokupić kilka dźwigów. To spowodowało, że zaczęło napędzać się cale koło biznesu. Im więcej było zleceń tym więcej firma zarabia i musiała nieustannie się rozwijać. Na dzień dzisiejszy firm przynosi większe zyski z wynajmu dźwigów przez cały rok niż z prac budowlanych od których zaczynała.

Jak widać dobrze podejmować odważne decyzję, a zakup dźwigów za kilka milionów niewątpliwie należy do takich decyzji. Mamy nadzieję, ze firma podoła najnowszym zamówienia i dostarczy odpowiednia ilość dźwigów i podnośników do podwykonawców, którzy w pilnym tempie muszą ukończyć jeszcze wiele trwających budowli, które mają dać im tez bardzo wysoki zysk.