Wygodne rowery dla dziewczynek

Wbrew ogólnemu przekonaniu iż damskie rowery różnią się znacznie od męskich, nie jest to prawdą. Owszem, damskie rowery posiadają bardzo klasyczną ramę szosową o charakterystycznym łuku, która zdecydowanie ułatwia wsiadanie na rower, aczkolwiek w pozostałych aspektach różnią się wyłącznie wizualnymi detalami i wykończeniem.

Damskie rowery drogowe na komunię

polecane rowery na komunię dla dziewczynNic więc dziwnego iż rowery są równie popularnym prezentem na pierwszą komunię zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Rodzaj roweru jest natomiast odmienny, gdyż chłopcy niemal zawsze dostają amatorskie rowery górskie, z trójkątną ramą i oponami terenowymi, a prezentem dla dziewczynek jest często wygodny rower drogowy o niskiej ramie, lekki i bardzo komfortowy. Najbardziej polecane rowery na komunię dla dziewczyn to właśnie rowery trekkingowe czy drogowe, przystosowane do jazdy po utwardzonej nawierzchni. Nie są one co prawda tak dobre do jazdy po offroadzie, aczkolwiek nie mają takich samych mankamentów jak ich terenowe odpowiedniki podczas jazdy po twardej nawierzchni. Drogowe rowery są przede wszystkim nastawione na wygodę podczas jazdy przez bardzo długi czas, więc ich siodła są wygodne, dobrze amortyzowane i szerokie, dzięki czemu zmniejszają zmęczenie, wywoływane przez długą jazdę znacznie.

Biegi rowerów drogowych są również rozłożone tak, by zapewniać jak największy komfort podczas jazdy, zwłaszcza dla młodych rowerzystek, preferujących spokojną jazdę zamiast dynamicznego pokonywania terenu. Nie są więc tak wymagające, i znacznie szybciej można je dopasować do konkretnego terenu jazdy. Rowery dla dziewczynek są oczywiście znacznie lżejsze niż ciężkie, stalowe rowery terenowe. Rama takich rowerów jest najczęściej wykonana z trwałego, choć lekkiego, stopu aluminium.