Wartościowy olejek z konopi

Kannabidiol (CBD) jest czynną substancją, którą można zidentyfikować, wyłącznie, w konopiach. Natomiast najlepszym jego źródłem są oleje, bowiem zawierają nie tylko tę substancję, ale także wiele witamin, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, terpeny oraz fenole.

Najlepsze olejki z CBD

olejek z konopii cbdWiele osób dziwi się, czemu olej pozyskiwany z konopi jest legalny, dlatego też warto wytłumaczyć tę kwestię. Otóż, są one pozyskiwane z konopi siewnych (sativa), jakie charakteryzują się mikroskopijną, nieprzekraczającą 0,2%, zawartością psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC). Dzięki temu nie wykazują one właściwości odurzających ani uzależniających, nawet, przy długotrwałym stosowaniu. Jak udowodniły wyniki badań, prowadzonych nad tą substancją czynną, wykazuje ona bardzo silne działanie przeciwnowotworowe, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, przeciwwymiotne, a także przeciwgrzybicze. Ponadto, CBD, sam w sobie, jest niezwykle silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu oczyszcza organizm z toksyn oraz eliminuje wolne rodniki, będące odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry. Jeśli chcemy kupić olejek z konopii CBD najlepiej zrobić to w jednym ze sklepów online. Powody są dwa: niższe ceny orz znacznie większy wybór produktów, niż ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. Warto też zaznaczyć iż oleje to koncentraty, w związku z czym przyjmuje się je w bardzo małej ilości. Dość dodać iż dzienna porcja to, nie więcej niż trzy-cztery krople wyrobu.

Warto zdecydować się na zakup olejku konopnego CBD, ponieważ jest to produkt, jaki można stosować terapeutycznie, doraźnie oraz profilaktycznie. Ponadto, nie jest on drogi, toteż nie ma się czemu dziwić, że należy do jednych z najczęściej wybieranych przez konsumentów.