W jaki sposób czyszczony jest DPF?

Wiele osób ma problemy z filtrem cząstek stałych. Jest to zrozumiałe, bo przy konkretnym typie jazdy po pewnym czasie zaczyna on się zapychać. Warto więc wiedzieć co można wtedy zdziałać, a także w jaki sposób zapobiec powstaniu takiej sytuacji. To z całą pewnością istotna wiedza którą dobrze jest się zapoznać, o czym przekonało się wiele osób.

Jakie metody są wykorzystywane do czyszczenia DPF?

Czyszczenie DPF Nowy SączJeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń z filtra cząstek stałych czyli DPF, to korzysta się z rozmaitych metod. Świetnym sposobem jest czyszczenie hydrodynamiczne. Polega to na przepompowaniu przez filtr cząstek stałych gorącej wody z dodatkiem odpowiednich preparatów. Wszystko odbywa się w specjalnej maszynie, gdzie jest obieg zamknięty. Dzięki temu można oczekiwać wysokiej skuteczności, niskiego ryzyka oraz szybkiego ukończenia procedury po zaledwie dziewięćdziesięciu minutach. Skuteczną metodą jest także przedmuchanie filtra sprężonym powietrzem, jednak najpierw konieczne jest wyciągnięcie rdzenia ze środka, a co za tym idzie rozcięcie filtra DPF. Jest to skuteczna metoda jednak dosyć inwazyjna. Należy o tym pamiętać. Dobry specjalista z pewnością zorientuje się jaką metodę wybrać jeśli chodzi o czyszczenie DPF Nowy Sącz jest świetnym miejscem do znalezienia porządnego fachowca. Jeśli chodzi o zapobieganie zapchaniu filtra DPF, to kluczem jest odpowiednio długa trasa. Na krótkich trasach filtr się po prostu zaczyna zapychać, natomiast na dłuższych temperatura spalin jest tak wysoka, że zanieczyszczenia są wypalane. Dlatego nawet jeśli jeździ się na krótkie dystanse, to od czasu do czasu warto zrobić dłuższą trasę.

Zawsze warto starać się poszerzać swoją wiedzę z zakresu samochodów, bo jednak może się ona nieraz przydać. Jeśli jeździ się autem, to co jakiś czas na pewno będą pojawiać się usterki. Rozumienie co takiego mówi mechanik, jest niezwykle cenne, o czym przekonało się już wiele osób. Jestem pewien, że doceni się wartość tych informacji.