Tanie zakupy i kabel skrętka

kabel skrętka

Dzisiejsza aukcja komornicza była dla mnie szczególnie interesująca – pośród samochodów miało się tu również znaleźć wyposażenie jednego ze sklepów informatycznych zawierających wszystkie urządzenia, których potrzebowałem do otwarcia serwerowni w mojej firmie.

Kabel skrętka i przewody światłowodowe

kabel skrętkaOdkąd mój hotel zaczął zatrudniać więcej niż dwudziestu pracowników postanowiłem, że muszę również zatrudnić specjalistów z danych branż by utrzymać to wszystko w kupie. O ile póki co nie potrzebowałem eksperta od działu kadr czy informatyka, to teraz coraz częściej ich brak zaczynał dawać mi się we znaki. Nie mając wyboru przystąpiłem do kosztownego procesu wyposażania mojej serwerowni. Kupiłem już gniazdo keystone i parę innych drobiazgów, ale ceny niektórych z nich nie mogłem przeboleć. Gdy zobaczyłem za jaką cenę dostępna była szafa teletechniczna to myślałem, że nie podołam, ale jakoś mi się udało. Wiedziałem, że za wszelką cenę muszę znaleźć oszczędności. Ta aukcja niemalże spadła mi z nieba. Było na niej akurat to, czego najbardziej szukałem. Już na początek pod młotek poszła szafa rack, której bardzo potrzebowałem do sprawnego funkcjonowania systemu. Kabel światłowodowy i kabel skrętka niestety kupiłem i założyłem u siebie już jakiś czas temu, teraz widziałem swój błąd. Gdybym się wstrzymał, miałbym go teraz za około jedną piątą wartości. No trudno, takie już jest życie. Musiałem jakoś przeżyć tę stratę. Miałem nadzieję, że odrobię to na innych urządzeniach. Faktycznie tak było. Szafa serwerowa do której przymierzałem się już od dłuższego czasu była tu wystawiona za śmiesznie niską cenę. Nie zastanawiałem się dwa razy. Po paru minutach szafa należała do mnie.

Nie pozwoliłem nikomu się przelicytować. Wyboru zbytnio nie miałem – właściwie nie było takiej opcji, by szafa doszła do poziomu cen jakie były na wolnym rynku. Bardzo ciężko było w ogóle gdziekolwiek taką dostać a co za tym idzie, cena też była z kosmosu. Do domu wracałem w bardzo dobrym humorze – udało mi się dziś zaoszczędzić wiele tysięcy złotych. A tak niewiele brakowało, bym został dzisiaj w domu.