Specjalne skarpetki dla osób z cukrzycą

Mój ojciec przez wiele lat cieszył się dobrym zdrowiem, mimo iż jego dieta pozostawiała wiele do życzenia, a i zbyt aktywny fizycznie nie był. Jednak nagle jego zdrowie zaczęło się pogarszać, a on sam chodził na różne badania i do różnych specjalistów. W końcu okazało się, że to wszystko przez cukrzycę.

Wygodne i miękkie skarpety

skarpety bezuciskowe dla cukrzykówZaczął brać leki, zmienił dietę, jednak wiadomo, że na efekty trzeba poczekać. Ważne, że dostał dobrą diagnozę i zaczął leczenie. Jednak często narzekał na spuchnięte nogi. Po powrocie do domu widać było z daleka linię gumek od skarpetek, które odciskały się na jego łydkach. Narzekał na ciężkie nogi i ból. W cukrzycy trzeba dbać o dobre krążenie, jest nawet termin ,,stopa cukrzycowa”. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Chciałam zatem znaleźć coś, co by mu pomogło. Oglądałam oferty różnych sklepów medycznych, aż znalazłam specjalne skarpety bezuciskowe dla cukrzyków. Takie skarpetki były wykonane w całości z bawełny, były miękkie i delikatne. W przeciwieństwie do zwykłych skarpetek nie miały na górze żadnej gumki ani ściągacza. Szwy i ścieg były tak dobrane, że mimo tego skarpetki dobrze się trzymały i nie spadały ze stóp. Wybrałam trzy pary w trzech różnych kolorach, tak by ojciec mógł je dopasowywać do ubrania. Ich cena wcale nie była wysoka. Za zwykłe skarpetki dobrej jakości zapłaciło by się niewiele mniej. Od razu po przyjściu paczki dałam skarpetki ojcu. Na początku patrzył się na nie sceptycznie, ale w końcu się do nich przekonał.

Ojciec teraz docenia że ma specjalne skarpetki dla cukrzyków. Nie narzeka już na bolące i spuchnięte nogi. Potem sam dokupił sobie kolejne pary bezuciskowych skarpetek. Cieszę się, że mogłam mu pomóc i znalazłam taki produkt, który pomaga mu w niwelowaniu objawów choroby.