Serialowy wizerunek adwokata

 

W ostatnich latach da się zauważyć, że dla twórców seriali telewizyjnych praca adwokata stanowi bardzo nośny temat. Coraz częściej możemy więc na ekranie oglądać adwokatów zmagających się z kolejnymi skomplikowanymi sprawami. Wizerunek prawnika w różnych produkcjach jest raczej zbliżony do pewnego schematu: to osoba elokwentna, świetnie ubrana i jeszcze lepiej zarabiająca, ambitna i prowadząca ciekawe życie.

Co na to znani adwokaci? 

znane kancelarie adwokackie w gdyniZawód adwokata bez wątpienia cieszy się dużym prestiżem. Wiele osób marzy o takiej karierze. Duży wpływ na kształtowanie  wyobrażeń o tej pracy mają popularne seriale. Przypuszczalnie każdy zetknął się w swoim życiu przynajmniej raz z serialem prawniczym. W takich produkcjach oglądamy eleganckie gabinety, w których urzędują piękni, dobrze sytuowani i zawsze świetnie wyglądający ludzie. Są oni niezwykle inteligentni i błyskotliwi, co pomaga im znajdować rozwiązania nawet najbardziej tajemniczych zagadek. Odwiedzając najbardziej znane kancelarie adwokackie w Gdyni i rozmawiając z prawnikami przekonałam się, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Wykonywanie zawodu prawnika wiąże się oczywiście z pewnym prestiżem, ale to przede wszystkim ciężka i bardzo wymagająca praca. Polega głównie na czytaniu przepisów, dokumentów i opracowań prawnych. Ważną jej częścią jest studiowanie wyroków zapadających w różnych sprawach. Podstawą skuteczności i sukcesu w tym zawodzie jest stałe i skrupulatnie dokształcanie się.

Oprócz bieżącego prowadzenia spraw zgłaszających się klientów, adwokat ma także obowiązki wobec swojej korporacji. Jest zobowiązany do uczestnictwa w określonych kursach i szkoleniach oraz stałego potwierdzania swoich kwalifikacji. Jak mówią sami adwokaci, ich praca jest o wiele mniej spektakularna, niż sugerują to seriale. 

Sprawdż także https://www.adwokat-mickiewicz.com/