Schludny strój dla kelnera

Polacy zaraz częściej stołują się w restauracjach. Może to być obiad lub kolacja z różnych powodów m.in. rocznica ślubu, urodziny lub Walentynki. Wszystkie okazje są dobre by świętować w fajnym miejscu. Jak już udajemy się na obiad do restauracji to zazwyczaj wybieramy takie z pysznym jedzeniem i ze świetną obsługą kelnerską.

Zapaski i bluzy kelnerskie

bawełniana zapaska kucharskaDobrej jakości bawełniana zapaska kucharska powinna być wykonana z bawełny. Taką bluzę lub zapaskę możemy prać w temperaturze nawet 60°. Schodzą z niej wszystkie plamy i ciężkie zabrudzenia. Najbardziej elegancki kolor na zapaskę dla kelnera i kelnerki to oczywiście kolor czarny. Jednak możemy spotkać się także z innymi kolorami bluz i innej odzieży dla osób obsługujących restaurację. Modne wzory w ostatnim czasie to wzory Łowickie, które także występują na ubraniach dla kelnerów. Większość zapasek ma przynajmniej dwie kieszenie. W takiej kieszeni kelnerzy przechowują notes oraz długopis potrzebnych do zbierania zamówienia od klientów. Zapaskę kelnerską należy codziennie prać. Można ją nabyć zarówno w sklepach z artykułami domowymi jak i w sprzedaży internetowej. Właśnie na popularnych stronach internetowych mamy największy wybór jeśli chodzi o różnego rodzaju fartuszki i zapaski kelnerskie.

Bawełniane bluzy i fartuszki dla kelnerów to koszt około 40 do 60 zł. Za gładką zapaskę zapłacimy zdecydowanie mniej. Jednakże to właśnie w te kolorowe wzory zapaski są najczęściej wybierane. Czasami większe restauracje zamawiają na zlecenie odzież dla kelnerów z logo restauracji. Jest to swego rodzaju reklama. Klasyczne gładkie bluzy i fartuszki do kolan przywiązywane w pasie, przeznaczone dla kelnerów cieszą się największą popularnością i największą sprzedażą wśród wszystkich restauratorów.