Przydatne taśmy pryzmatyczne

Bezpieczeństwo w pracy jest bardzo ważne. Aby chronić nasze zdrowie pracodawcy zapewniają odzież roboczą. Jest onanie tylko wygodna i przewiewna ale także dopasowana do wykonywanych prze pracowników zawodów. Dla osób wykonujących prace drogowe czy budowlane przewidziana jest odzież ostrzegawcza.

Odzież ostrzegawcza z użyciem taśm pryzmatycznych

taśmy odblaskowe pryzmatyczneJest ona niezbędna wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko potrącenia pracownika przez pojazdy czy maszyny. Zapewnia ona dobrą widoczność zarówno w dzień jaki w nocy, a także w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy mgła, które mogą ograniczać i utrudniać widoczność. Zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku, a wszystko to dzięki swojej kolorystyce ale i elementom odblaskowym. Taką rolę spełniają taśmy odblaskowe pryzmatyczne. Są dwa rodzaje taśmy. Jedna jest szara, miękka i wszywana jest najczęściej w postaci szerokich szarych pasów w neonowe kamizelki, kurtki. Może być wszyta jako element rękawów czy pleców. Jest ona bardzo elastyczna dzięki czemu łatwo dopasowuje się do tkaniny, do której jest przyszyta i do jej ruchów. Drugim rodzajem taśmy jest taśma pryzmatyczna o neonowych kolorach. Jest ona sztywniejsza dlatego jest używana do opasek odblaskowych na nadgarstki. Bardzo często odzież ostrzegawcza jest stosowana prze pracowników drogowych, ale także przez policję, straż, operatorów wózków widłowych czy drwali. Stała się ona obowiązkowa dla wielu zawodów.

Taśmy pryzmatyczne stosowane są nie tylko w odzieży roboczej i ochronnej. Znalazły także zastosowanie w codziennej odzieży sportowej czy dziecięcej. Niema nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych pociech wracających po zmroku ze szkoły do domu. Jest to odpowiedź producentów na oczekiwania klientów. Znajdziemy ją także w akcesoriach dla zwierząt.