Przejrzyste kasy fiskalne

Każda firma, która prowadzi sprzedaż określonych towarów, bądź usług powinna posiadać odpowiednią kasę fiskalną, która odnotuje dokonanie sprzedaży i potwierdzi konieczność odprowadzenia odpowiedniego podatku. Z końcem każdego dnia (w przypadku gdy działają również nocki) koniecznie przed północą musi zostać wydrukowany raport dobowy, który jest dokumentem księgowym. Z kolei z końcem miesiąca drukowany jest raport miesięczny.

Kasy fiskalne odpowiednio zabezpieczają kopie paragonów i raportów

kasy fiskalne do zakładu we WrocławiuKażda firma ma obowiązek przechowywania kopii paragonów fiskalnych oraz wszelkiego rodzaju raportów przez okres pięciu lat. Dlatego bardzo ważne jest, aby kasa fiskalna dokładnie rejestrowała wszystkie kopie oraz odpowiednio je zabezpieczała, gdyż ich brak, bądź nieczytelność może wiązać się z nieprzyjemnościami w razie kontroli skarbowej. Odpowiednie zabezpieczenie dla tych dokumentów księgowych zapewniają kasy fiskalne do zakładu we Wrocławiu. Są w nich użyte wysokiej jakości tusze, które zapobiegają blaknięciu paragonów. Dodatkowo rolka z kopami jest zabezpieczona w taki sposób, że tylko osoba znająca odpowiednią kombinację cyfr jest w stanie się do nich dostać, co minimalizuje ryzyko ich zagubienia, bądź zniszczenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ w większości kas rolkę z kopiami może wyjąć każdy, co może być bodźcem do złośliwości ze strony nieżyczliwych osób, bądź też zwyczajnych i nieprzemyślanych głupich żartów.

Kopie paragonów i raportów, które są automatycznie tworzone przez kasę fiskalną, są dokumentem księgowym, który musi być przechowywany w firmie przez okres pięciu lat. Dlatego tak ważne jest aby kopie te były wykonane tak, aby nie uległy zniszczeniu przed upływem tego czasu a także aby dostęp do nich był możliwy tylko dla osób upowaznionych