Profesjonalny autodetailing w Krakowie

Dbanie o samochód powinno być obowiązkiem każdego właściciela, gdyż od tego zależy jak długo będzie mógł z niego korzystać. Nie chodzi tylko o części mechaniczne, które każdego dnia się zużywają, ale również o karoserię.

Czym się zajmuje car detailing?

kraków auto detailingPierwsze salony auto detailingowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii już wiele lat temu i szybko zyskały dużą popularność. Dziś mamy w Polsce nawet kilkadziesiąt takich salonów, które miesięcznie przyjmują po kilkuset klientów. Usługi deatilingowe polegają na szczegółowych i bardzo dokładnym czyszczeniu, polerowaniu, woskowaniu jak również zabezpieczaniu samochodu w sposób profesjonalny. Głównym założeniem usług tego typu jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu, dlatego też często korzystają z nich osoby chcące go sprzedać. W mieście Kraków auto detailing znajdziemy w kilku dzielnicach. Oferują one swoim klientom takie usługi jak zabezpieczanie karoserii przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi przy użyciu folii bezbarwnej oraz powłoki ceramicznej. Obie metody są bardzo skutecznie, choć nieco sie różnią trwałością i sposobem wykonania. Powłoki ceramiczne są najczęściej wybierane, ponieważ po wyschnięciu, tworzą na karoserii twardą warstwę ochronną. W przypadku folii, samochód jest nią oklejany, a taka usługa zajmuje od dwóch do pięciu dni roboczych. Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to nie są to najtańsze usługi, jednajże nie brakuje na nie chętnych właścicieli samochodów. Jednakże warto zauważyć, że głównie im są poddawane pojazdy klasy premium.

Obecnie car detailnig jest bardzo popularny w dużych miastach, gdyż tak wielu kierowców z niego korzysta. Nie mniej jednak poza zabezpieczaniem powłoki lakierniczej, w ramach usług są oferowane też takie zabiegi jak czyszczenie, renowacja lakieru czy też renowacja tapicerki.