Pranie tapicerki – jak powinno przebiegać?

Nasze meble tapicerowane są cały czas w użyciu, przez co nieustannie się brudzą. O ile zauważamy ślady po jedzeniu, rozlanych napojach czy brudnych psich łapach, to gromadzący się na meblu kurz już tak się nie rzuca w oczy. Tylko w załamaniach i zagięciach materiału widać, że tapicerka miała początkowo inny, jaśniejszy kolor.

Profesjonalne pranie tapicerek

pranie tapicerki WrocławW trosce o nasze meble powinniśmy regularnie je odkurzać i szybko czyścić większe zabrudzenia odpowiednimi do tego preparatami, dostosowanymi do rodzaju tkaniny obiciowej. Możemy też próbować domowego prania tapicerki, jednak powinniśmy być z tymi ostrożni, ponieważ na materiale mogą powstać nieestetyczne zacieki albo też doczyści się on nierównomiernie. Na niektóre plamy sklepowe i domowe środki mogą nie wystarczyć. Aby uniknąć takich problemów, powinniśmy skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się praniem tapicerek. Posiada ona odpowiedni sprzęt (odkurzacze zwykłe i piorące) oraz środki czyszczące, dzięki którym nasze meble znów będą dobrze wyglądały. Nie jest trudno znaleźć firmę, oferującą tosci.pl”>pranie tapicerki Wrocław i inne większe i mniejsze miasta mają w ofercie takie usługi już od wielu lat. Profesjonaliści zawsze zaczynają od dokładnego odkurzenia naszego mebla, zanim przystąpią do prania. Dzięki specjalistycznym odkurzaczom piorącym, tapicerka zostanie dokładnie, starannie wyprana, bez przemoczenia całości. Zacieki również nam nie grożą. Po wszystkim mebel powinien wyschnąć zanim zaczniemy znów go używać.

Pranie tapicerki pozwala pozbyć się nawet starego brudu, głęboko wbitego w tkaninę obiciową, jak również nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego. Kolor materiału będzie jaśniejszy i żywszy, a cały nasz mebel będzie dzięki temu wyglądać niemal tak, jak nowy.