Powszechnie dostępne terminale

Każda firma handlowa lub usługowa prowadząca swoją działalność na rzecz klientów indywidualnych musi rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Można na niej rozliczać transakcję gotówkowe, natomiast bezgotówkowe za pomocą terminala.

Kiedy przydają się terminale płatnicze?

terminal d220 smartZ roku na rok coraz więcej klientów woli rozliczyć swoje transakcje bezgotówkowo, ponieważ uznają, że tak jest bezpieczniej i przede wszystkim łatwiej. Przez internet zrobimy to kilkoma kliknięciami, natomiast w sklepie będzie do tego potrzebna odpowiednia karta lub telefon. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia, że małą, plastikową kartą można dokonywać płatności za zakupy, a dziś robiłam bo to codziennie prawie każdy z nas. Staliśmy się bardzo wygodni, bo wolimy nosić przy sobie małą kartę niż plik banknotów. Przedsiębiorcy są skutecznie zachęcani do umożliwiania klientom realizowania płatności bezgotówkowych, poprzez ogólnopolski Program Polska Bezgotówkowa. W ramach jego działania każdy przedsiębiorca spełniający określone w regulaminie wymagania, może otrzymać aż do trzech darmowych terminali płatniczych. Do wyboru jest między innymi terminal D220 Smart, który jest niewiele większy od smartfona. Jest to małe, ale za to funkcjonalne urządzenie, które nie sprawia kłopotu w obsłudze, bo działa intuicyjnie. Wewnatrz terminala wbudowana jest wydajna bateria, dzięki której można wykonać nawet dwieście transakcji na jednym ładowaniu. Dodatkowo nie posiada rolki, na której drukowane są potwierdzenia, co obniża koszty użytkowania.

Dziś już ciężko znaleźć firmę handlową lub usługową, która nie posiada jeszcze terminala płatniczego, ponieważ stał się on niezbędnym urządzeniem do prowadzenia sprzedaży, zaraz obok kasy lub drukarki fiskalnej. Już niemalże co drugi klient płaci karta.