Poszukiwania ciepłych płaszczy z alpaki

Zbliżały się chłodniejsze, zimowe dni. Na jesienną kurtkę było już zdecydowanie zbyt zimno. Szczególnie, że na co dzień chodzę do pracy ubrana w spódnice lub sukienki. Doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno długiego, zimowego płaszcza. Długo zastanawiałam się nad tym, jaki będzie dla mnie najlepszy.

Zalety płaszczy z alpaki

ciepły płaszcz z alpakiW końcu doszłam do wniosku

, że najlepszy będzie dla mnie ciepły płaszcz z alpaki. Wiedziałam, że taki materiał sprawdza się nawet przy największych mrozach. Przepuszcza on powietrze i zapewnia jego odpowiednią cyrkulację, ale jednocześnie zapewnia ciepło. Po zakup płaszcza na zimę, udałam się do pobliskiej galerii handlowej, gdzie bez problemu znalazłam sklep, gdzie można było kupić taką odzież. Przymierzyłam kilka płaszczy, ale tylko jeden mi się spodobał. Zdecydowałam się go zakupić, tym bardziej że był aktualnie dostępny w bardzo dobrej, promocyjnej cenie. Najbardziej spodobały mi się w nim szerokie, głębokie kieszenie. Był on zapinany na suwak oraz posiadał dopinany kaptur. Ten fason był dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Mnie się najbardziej spodobał klasyczny, beżowy kolor, na który się zdecydowałam. Już następnego dnia udałam się w tym płaszczu do pracy. Kupiłam go dosłownie w ostatniej chwili, ponieważ tej nocy spadł śnieg i zrobiło się naprawdę zimno.

Płaszcz rzeczywiście okazał się bardzo ciepły. Naturalny materiał z alpaki był delikatny i można go było prać w pralce. Nie kurczył się i nie farbował. To było dla mnie naprawdę istotne. W dodatku płaszcz pasował do wielu zimowych stylizacji, zarówno na co dzień, jak i na szczególne uroczystości. Był niezwykle wygodny i praktyczny. Cieszę się, że udało mi się dostać tak wysokojakościowy płaszcz, w tak przystępnej cenie.