Porady żeglarskie i zawody w Portugalii

Jako młody człowiek często zajmowałem się rzeczami, które nie były produktywne. Na dodatek nie potrafiłem znaleźć dla siebie żadnego pasjonującego zajęcia. Jednak wszystko się zmieniło pod wpływem mojej podróży.

Wyjazd do Portugalii i żeglarstwo

porady żeglarskieGdy byłem na wycieczce szkolnej na mazurach zobaczyłem na jeziorach pełno małych statków. Zainteresowany zapytałem co to takiego jest. Kolejnym krokiem wycieczki był krótki rejs. Wtedy po raz pierwszy zainteresowałem się tą tematyką. Jednak wcześniej nie wiedziałem, że będę zajmował się tym w każdej wolnej chwili swojego życia. Na początku gdy chciałem spróbować każdy nie odstraszał cenami oraz strasznymi historiami jak to większość osób zaginęło na morzu. Jednak pomimo to chciałem się sprawdzić. Rodzice zapisali mnie do klubu. Tam był człowiek, który prowadził własny sklep z częściami do jachtów oraz żaglówek. Miał on sporą wiedzę i założył własny klub. Tam dawał nam pierwsze to.pl”>porady żeglarskie, które tak na prawdę wszystkiego mnie nauczyły. Wcześniej nie miałem pojęcia jak wszystko działa i jak obsługiwać sprzęt. Teraz wybieram się na zawody do Porto. Są one dla profesjonalistów i cechują się nie zwykłą trudnością w pokonaniu całego rejsu. Tak na prawdę to mój drugi tego rodzaju kurs. Wcześniej byłem jeszcze we Francji jednak mój sprzęt uległ awarii i nie mogłem płynąć dalej. Teraz miałem więcej motywacji i przygotowania. Na dodatek byłem w dobrej formie i chciałem zobaczyć trochę świata. Regaty zawsze były dla mnie nie zwykle interesujące.

Na dodatek nigdy wcześniej nie byłem w Porto i chciałem zobaczyć jak to jest. W końcu miałem szansę rozwinąć skrzydła i pokazać wszystkim na co mnie stać. Bardzo mi zależało na tym aby nabrać trochę większego doświadczenia właśnie w tej dziedzinie.