Polecane przytulani sensoryczne

Chyba każde dziecko ma w swoim pokoju przynajmniej kilka przytulanek, które często stają się ulubieńcami maluchów i towarzyszami licznych podróży. Dzieci z nimi śpią, przytulają się do nich lub są dla nich przyjaciółmi, z którymi rozmawiają.

Czym się wyróżnia przytulanka sensoryczna?

przytulanki sensoryczneDzieci od zawsze miały swoje przytulanki, choć te dzisiejsze znacznie się różnią od tych sprzed kilku dekad. Rodzice bardzo chętnie je kupują swoim dzieciom już od pierwszych chwil życia i najczęściej są to misie. Jednak przytulanka nie jest równa przytulance, ponieważ mogą pełnić odmienną funkcję. Pierwsze powinny być przytulanki sensoryczne, które doskonale pobudzają maluchy do badania nowych powierzchni. Takie maskotki świetnie rozwijają małą motorykę oraz dostarczają dzieciom mnóstwo informacji na temat tekstury, którą sprawdzają w rączkach oraz przez wkładanie do buzi. Przytulanki są wykonane z bezpiecznych materiałów, które mogą być stosowane w przypadku bardzo małych dzieci. Jak wiadomo niemowlaki wszystko wkładają do buzi, zatem muszą one być solidnie wykonane. Ich najważniejszą częścią są doszyte elementy, które wydają różne dźwięki czy mają ciekawą formę. Może to być szeleszczące uszko misia, piszczące guziki, gumowe gryzaki dopięte do brzegu maskotki czy plastikowe kółeczka. Dla niemowląt taka maskotka jest niebywale interesująca, ponieważ pobudza ich mózg do tworzenia nowych neuronów. Wśród rodziców bardzo popularne są przytulanki w formie kocyków, które wewnątrz mają wszyte szeleszczące folie.

Dzieci takimi przytulankami są mocno zainteresowane przez wiele miesięcy, zatem warto choć jedną taką zabawkę kupić. Może to być kostka, króliczek, miś czy dowolne zwierzątko z różnymi sensorycznymi elementami. Dla dziecka jest ona bezcennym źródłem informacji.