Pojazdy budowlane od CASE

Cieżkie maszyny budowlane nie były tak przydatne i wygodne jak wielu pracownikom się zdawało. Podczas pracy na ciasnych stanowiskach, położonych w pobliżu istniejących osiedli, często okazywały się zbyt duże i bardzo trudne do sterowania, dlatego wiele firm preferowało zaopatrywać się nie tylko w ciężki sprzęt, ale również w lżejsze i mniejsze pojazdy.

Lekkie miniładowarki budowlane

miniładowarka CASENajczęściej używanymi lekkimi pojazdami były miniładowarki. Były to bardzo wielofunkcyjne maszyny, które można było łatwo przystosować do każdego zadania. Jednymi z najpopularniejszych modeli była miniładowarka CASE, bardzo chwalona przez wszystkich operatorów którzy mieli z nią styczność. Jak przystało na pojazd od renomowanego producenta, jakim było CASE, miniładowarki tej firmy były bardzo wytrzymałymi maszynami, z łatwością znoszącymi nawet najcięższe warunki na placach budowy. Ich największą zaletą była jednak wielofunkcyjność. Dzięki możliwości wymiany narzędzi, mogły być one bowiem dostosowane do wykonywania niemal dowolnego zadania, jakie było w danym momencie potrzebne. Mogły one być więc używane jako koparki czy pogłębiarki, a po szybkiej zmianie narzędzi, służyć jako ładowarki do rozładowywania samochodów z towarem wielkogabarytowym. Kompaktowe rozmiary i bardzo dobre osiągi, natomiast, ułatwiały kierowanie maszyną w nawet najciaśniejszym otoczeniu, dzięki czemu mogły być one używane na każdym placu budowy, niezależnie od jego wielkości.

Bardzo wielu operatorów wskazywało również, iż wszystkie miniładowarki od CASE były o wiele bardziej ekonomiczne niż konkurencyjne maszyny, wykazując się znacznie mniejszym spalaniem paliwa. Były więc o wiele tańsze w eksploatacji niż pojazdy o podobnych parametrach, pochodzące od pozostałych producentów.