Po co zwierzętom legowiska?

Niektórzy właściciele psów i kotów traktują domowe zwierzaki jak członków rodziny. Oczywiście jest to zrozumiałe, jednak trzeba mieć też na uwadze fakt, że zwierzęta mają własne potrzeby i zachowania, o których należy pamiętać choćby podczas aranżowania odpowiedniej przestrzeni w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. W każdym przypadku należy zapewnić zwierzakom prywatność i bezpieczne warunki.

Komfortowe legowisko dla psa i kota

legowiska dla zwierzątPrzede wszystkim warto zadbać o zaciszne i prywatne miejsce zarezerwowane wyłącznie dla naszego domowego pupila. Może to być niewielki kąt w salonie, sypialni (jeśli zależy nam na bliskości zwierzaka) czy w korytarzu. Często miejsce dla psa czy kota jest też aranżowane pod schodami w domu, tam można umieścić wygodne łóżeczko oraz zabawki i miski dla psa czy kota. Pamiętajmy jednak, że na rynku dostępne są różnego rodzaju legowiska dla zwierząt – małe, duże, uszyte z różnych materiałów. Trzeba dobrze przemyśleć zakup i uwzględnić m.in. wielkość oraz rasę psa, a także jego indywidualne upodobania. Jedna zwierzęta wolą twarde posłanie, a inne miękkie. Niektóre niestety często gryzą materiał i niszczą legowiska, dlatego tutaj sprawdzi się wysokiej jakości posłanie z odpowiedniego materiału – odpornego na psie zęby czy kocie pazury. Dlaczego wybór legowiska jest tak ważny? Przede wszystkim ma to być domowe schronienie dla zwierzęcia w chwili, gdy czuje się zmęczony, przestraszony czy chory. 

Oczywiście zwierzę może z nami spać w łóżku jeśli to lubimy, jednak mimo wszystko warto zadbać o jego prywatność w ciągu dnia. Każde zwierze zasługuje na odrobinę prywatności i miejsce, w którym może się schronić przed małymi dziećmi czy zaproszonymi gośćmi. Wszystko to wpłynie na zaspokojenie potrzeb zwierzęcia i właściwe relacje z właścicielem.