Plac zabaw wykonany z drewna lub metalu

W dużych miastach dzieci bardzo chętnie bawią się na placach zabaw. Mogą tam spotkać swoich rówieśników, poznać zupełnie nowe osoby. Z kolei rodzice mogą w tym czasie odpocząć, porozmawiać z innymi rodzicami, poczytać książkę. Najważniejsze jest to, by plac zabaw był bezpieczny.

Zabezpieczanie konstrukcji na placach zabaw

place zabaw dla dzieci producentObecnie buduje się dwa rodzaje placów zabaw. Pierwszy z nich to plac zabaw drewniany, a drugi to plac metalowy. Z pewnością place metalowe są bardziej trwałe – szczególnie jeśli odpowiednio się je zabezpieczy przed rdzewieniem. Place drewniane budowane są z miększego materiału, jakim jest drewno – raczej unika się tutaj drewna żywicznego jak np. sosnowe czy modrzewiowe. Place zabaw dla dzieci mogą być budowane z drewna dębowego, bukowego, olchowego i nie tylko. Oczywiście takie drewno też trzeba jakoś zabezpieczyć – najlepiej robić to regularnie za pomocą różnych impregnatów do drewna. Takie place zabaw dla dzieci producent spełnią oczekiwania każdego malucha. Drewno jest materiałem ekologicznym, które nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Z drewna można wykonać wieże, ściany wspinaczkowe, huśtawki, koniki i znacznie więcej. Istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem i budową placów zabaw dla dzieci. Korzystają one z najlepszego drewna, które posiada odpowiednie certyfikaty, jest właściwie wysuszone i zabezpieczone. Jeśli chodzi o place zabaw metalowe, należy pokryć je farbą oraz dodatkowo zabezpieczyć przed korozją.

Co kilka lat plac zabaw powinien być sprawdzany pod kątem różnych uszkodzeń. Place zabaw drewniane nadają się idealnie do miejskich parków, terenów wokół przedszkoli, szkół podstawowych. Na placu zabaw może znaleźć się wiele różnych atrakcji – obecnie firmy prześcigają się w coraz nowszych propozycjach, które będą źródłem zabawy dla dziecka.