Nowoczesne młyny tnące AMC

W Polsce coraz większą uwagę przykłada się do rozwoju przemysłu, który obserwujemy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wiele fabryk oraz hal przemysłowych przechodzi gruntowne modernizacje. Stary, często uszkodzony sprzęt zostaje więc wymieniony na nowoczesne maszyny, które dają ogromne możliwości. Przykładem owego urządzenia jest niewątpliwie innowacyjny młyn tnący, który doskonale radzi sobie z każdym, nawet najtwardszym materiałem.

Jak działa młyn tnący? 

młyny acmMłyn tnący, jak już sama nazwa sugeruje, służy do kruszenia, rozdrabniania oraz cięcia różnorodnych materiałów przemysłowych. Urządzenie to przetnie m.in. linoleum, odpady przemysłowe, ubrania, kartony, papiery, kości, a nawet i twarde części elektroniczne. Młyny ACM stosuje się więc do materiałów kruchych, twardych, miękkich, elastycznych, gumowych oraz włóknistych. W jaki sposób wygląda kruszenie materiałów za pomocą owego urządzenia? Za cięcie owych tworzyw odpowiadają niezwykle ostre noże zamontowane na rotorze, który wiruje. W młynie znajdują się również małe otwory ulokowane w sicie. W momencie gdy mielony materiał zostanie odpowiednio rozdrobniony, przenika on przez sitko i wpada do naczynia zbierającego. Urządzenie posiada aż 3000 W i waży około 230 kilogramów. Dodatkowo wyposażony jest on również w wymienne noże, które można zmieniać.

Choć za urządzenie to musimy zapłacić nawet kilka tysięcy, to jednak inwestycja ta z czasem nam się zwróci. Młyny wykonane są bowiem jedynie z najwyższej jakości materiałów, posłużą nam więc przez wiele lat. Urządzenie to idealnie sprawdzi się więc w dużych, rozwiniętych fabrykach, w których przykłada się dużą uwagę do czasu pracy. Warto również dodać, że urządzenie to jest proste w obsłudze i bardzo intuicyjne, do nadzorowania pracy młyna wystarczy jedna osoba.