Najlepsze pieluchy flanelowe

Idealnym miejscem na skompletowanie wyprawki dla noworodka lub niemowlaka są sklepy z artykułami dla niemowląt. Znajdziemy tu wszystko czego potrzebuje każdy maluch oraz będą to produkty sprawdzone i bezpieczne.

Jak można wykorzystać pieluszki flanelowe?

Pieluchy flaneloweW opiece nad małym dzieckiem przydatne jest wiele produktów i akcesoriów, o których mus pamiętać mama, kompletując wyprawkę. To przede wszystkim łóżeczko z wyposażeniem, głęboki wózek, przewijak i ubranka. Jednak jest też wiele mniejszych rzeczy, bez których ciężko zapanować na codziennymi obowiązkami nad maluchem. Przede wszystkim chodzi o pieluszki jednorazowe i wielorazowe. Do tych drugich przede wszystkim zaliczamy tetrowe i pieluchy flanelowe, które są wykonane z bezpiecznej bawełny. Tetrowe mają dość luźny splot  idealnie się nadają do wycierania buzi czy rączek po posiłku, natomiast flanelowe z uwagi na grubszy i mocniejszy splot, lepiej się sprawdzą jako alternatywne prześcieradło na przewijaku czy zastępczy ręcznik. Jak wiadomo bawełna jest delikatna w dotyku, świetnie chłonie nadmiar wody i przepuszcza powietrze, zatem będzie idealna dla tak małych dzieci. Pieluszki są starannie obszyte z każdej strony  mają kolorowe nadruki. Przede wszystkim są delikatne w dotyku i grube, zatem można je stosować jako otulacz, ponieważ dzieci lubią być ciasto spowite. Pieluchy przydają się jako zabezpieczenie ubrania przed ulaniem malucha w trakcie noszenia na ramieniu, ale można je tez wykorzystywać jako cienki kocyk w ciepłe dni.

Jak widać wykorzystanie pieluszek flanelowych może być dość szerokie, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Wystarczy kupić przynajmniej dwie – trzy sztuki, które z powodzeniem wystarczą na cały okres użytkowania. Nie kosztują dużo, bo zaledwie kilka złotych.