Najlepsze filtry do laboratoriów i zakładów

Filtrowane powietrze jest niezbędne w wielu pomieszczeniach różnych branż przemysłowych. Jest szczególnie ważne tam, gdzie wytwarza się towar wrażliwy na wszelkie zanieczyszczenia lub gdzie prowadzi się badania laboratoryjne. Aby powietrze w takich miejscach było dobrze wentylowane należy posiadać odpowiednie ku temu urządzenia i akcesoria.

Dobrze filtrujący filtr kompaktowy

filtry kompaktoweUrządzenia wentylacyjne w pomieszczeniach zakładowych i laboratoryjnych muszą być odpowiednio pielęgnowane i często konserwowane, aby zapewnić jak najlepszą wymianę powietrza i prawidłowo odprowadzać zanieczyszczenia. Jest to ważne nie tylko ze względu na zdrowie pracowników, ale i na zachowanie dzięki temu wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Jako wypełnienie kanałów wentylacyjnych używa się najróżniejszych filtrów. Jednymi z częściej stosowanych są filtry kompaktowe, które stosuje się jako filtry końcowe w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych lub jako wstępne, poprzedzające filtry absolutne i wydłużające ich żywotność. Wykonane są z wodoodpornego papieru z włókna szklanego, którego główną zaletą jest wysoka skuteczność filtracji. Rama papieru wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a jej budowa gwarantuje jak najlepszą szczelność. Wymiary całego filtra zależne są od wymagań klienta i miejsca, gdzie wykonuje się jego montaż. Takie kompaktowe filtry wykorzystuje się na szeroką skalę wszędzie tam, gdzie są wysokie wymagania co do czystości powietrza. Są idealne dla branży medycznej, przemysłu chemicznego, farmakologicznego i wielu tym podobnych.

Nie można przeprowadzić prawidłowych i dokładnych badań laboratoryjnych czy stworzyć dobrego produktu farmakologicznego w zanieczyszczonym pomieszczeniu. Nie można dopuścić, aby w takich miejscach wentylacja była wadliwa lub nieszczelna, a filtry nie spełniały swojej roli w stu procentach. Dlatego trzeba kierować się tylko sprawdzonymi wyborami i postawić na kompaktową filtrację.