Mydło syberyjskie od Agafii

W ostatnim czasie na dużej popularności zyskują kosmetyki, które swoim składem bazują na naturalnych składnikach. W popularnych drogeriach kosmetycznych normą staje się już dostępność regału wypełnionego naturalnymi kosmetykami dostarczanymi na rynek przez różnych producentów. Wśród kosmetyków tych znajdziemy produkty różnego typu, cechujące się różnymi właściwościami.

Właściwości mydła syberyjskiego

agafii - mydło do ciała syberyjskieJednym z najchętniej wybieranych producentów kosmetyków naturalnych jest firma Agafii, która wśród swoich produktów dostarcza nam kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale również do odpowiedniego zadbania o nasze włosy. Dużą popularnością cieszy się produkowane przez Agafii – mydło do ciała syberyjskie, które jest mydłem czarnym, trochę mniej tradycyjnym niż to, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata użytkowania mydła w kostce, a później również i mydła w płynie. Mydło czarne przypomina swoją konsystencją bardziej maść, z tego też względu sprzedawane jest w zabezpieczonych pojemniczkach, jak, np. maski do włosów. Czarne mydło syberyjskie cechuje się pięknym zapachem i dużą wydajnością w codziennym użytkowaniu. Jego skład jest w pełni naturalny i znajdziemy w nim takie rośliny jak: szałwia, która pomaga w napięciu skóry, czy też melisa, która pozytywnie wpływa na odżywienie skóry, redukując zagrożenie jej przesuszenia. Dużym plusem mydła czarnego jest m.in. obecność w składzie omanu wielkiego, który pomaga w oczyszczeniu porów, regulując wytwarzanie przez naszą skórę sebum.

Ze względu na swój skład, mydło czarne jest kosmetykiem, który jest w stanie pomóc w wielu różnych przypadłościach naszej skóry. Doskonale sprawdzi się przy oczyszczaniu skóry, kiedy zmagamy się z trądzikiem, ale również świetnie nawilży i odżywi naszą skórę, jeśli jest ona przesuszona, a przez to traci na estetyce i sprężystości, co w prosty sposób przyczynia się do powstawania, np. zmarszczek.