Mój wyjazd zagraniczny i pakowanie walizki

Planowanie zagranicznego wyjazdu wymaga wielu przygotowań. Trzeba zarezerwować lot, hotel, zrobić listę miejsc wartych odwiedzenia, wymienić pieniądze na obcą walutę. To zajmuje dużo czasu. Jednak sama nie lubię jeździć z biurem podróży. Cenowo może jest nieco taniej, ale niczego w zasadzie się nie zobaczy, a dwa dni trzeba odliczyć na podróż w dwie strony.

Walizka musi być pojemna

http://waliza-online.pl/c/64/samsonite.htmlWażne jest także to, żeby się na taki wyjazd odpowiedni spakować. Trzeba wiedzieć jaką pogodę możemy tam zastać. Ubrania zajmują najwięcej miejsca w walizce, więc lepiej wiedzieć czy się skupić na krótkich bluzkach i sukienkach, czy na grubych swetrach i skarpetach. Moja walizka jednak nie nadawała się już na takie podróże. Jej zamek się zepsuł, więc nie był dobrym zabezpieczeniem. Nie była też taka pojemna, jak powinna być na taki długi wyjazd. Jak jadę samochodem do znajomych to taka walizka ujdzie, ale nie wzięłabym jej do samolotu. Zależało mi na tym, żeby moja walizka była zamykana solidnie, żeby była wykonana z mocnego i trwałego materiału, jak również, żeby miała dodatkowe kieszenie po bokach lub z przodu. Najważniejsza jest jakość wykonania i to, jak walizka będzie chroniła moje rzeczy. Wiadomo, że na lotniskach się je często przewraca, więc materiałowe torby to zły wybór. Wybrałam w końcu walizkę na kółkach, dzięki czemu łatwiej się ją będzie transportowało, szczególnie jak będzie ciężka. Dostępna była nawet taka w stylowym, fioletowym kolorze. To mój ulubiony odcień.

Walizka pomieściła wszystkie moje rzeczy i spokojnie się dopięła. Zamek chodzi idealnie, a kółeczka dobrze chodzą nawet po bruku. Mam nadzieję, że w podróży nic się z moimi rzeczami nie stanie.

Szeroki wybór walizek jest na stronie http://waliza-online.pl/c/64/samsonite.html