Miękki kocyk dla niemowlaka

Dzieci uwielbiają być tulone, szczelnie owijane, bo czują się wtedy bezpiecznie jak w brzuchu mamy. Rodzice owijają dzieci w kocyki, otulacze, beciki i rożki. Jednak po upływie trzech miesięcy, musimy dać dziecku więcej swobody ruchowej i otulanie staje się mniej potrzebne.

Z czego jest uszyty kocyk Minky?

kocyki dla niemowląt minkyW wyprawce każdego noworodka nie może zabraknąć kocyka, a najlepiej dwóch. Jednego cienkiego, przewiewnego, a drugi powinien być grubszy na chłodniejsze dni. Cienki kocyk na lato może być uszyty z bawełny, lub lekkiej tkaniny bambusowej, natomiast grubszy, ocieplany powinien zawierać jakieś wypełnienie, albo warstwę polaru. Kocyki dla niemowląt minky są doskonałe na lato i zimę, ponieważ są dostępne w dwóch wersjach, z wypełnieniem i bez wypełnienia. Kocyki są dwustronne, z jednej jest delikatna, naturalna bawełna, a z drugiej miękki polar z poliestru, który doskonale grzeje i utrzymuje stałą temperaturę. Na lato polecane są kocyki bez wypełnienia, a na zimę z lekką pianką, albo silikonowymi kuleczkami, które mają właściwości termoregulacyjne. Pod takim kocykiem noworodek nie przegrzeje się ani nie zmarznie. Materiały użyte do produkcji są wolne od zanieczyszczeń i toksycznych barwników, oraz są hipoalergiczne, więc nadają dla do delikatnej skóry niemowląt. Kocyki są dostępne w wielu kolorach i dwóch wielkościach. Dla najmłodszych dzieci w rozmiarze siedemdziesiąt pięć na sto centymetrów, a dla dzieci powyżej jednego roku, w rozmiarze sto dwadzieścia na sto czterdzieści centymetrów.

Oryginalne kocyki minky posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, oraz atesty potwierdzające ich wysoka jakość. Na rynku pojawiło się mnóstwo podróbek minky w dużo niższych cenach, dlatego warto zwracać uwagę na materiały użyte w produkcji kocyka, oraz na metki dołączone do produktu.