Leczenie w komorze hperbarycznej

Oddychając, dostarczamy sobie tlen, który jest rozprowadzany do każdej komórki. Jednak z uwagi na stan powietrza, wdychając powietrze, wdychamy także mnóstwo szkodliwych substancji smolistych i rakotwórczych, które sami tworzymy.

Jak wygląda pobyt w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna warszawa cenaKażdego roku kilkaset tysięcy osób umiera z powodu chorób układu oddechowego, które są skutkiem działania zabójczego smogu. Rokowania wielu wielu chorób o takim podłożu są dość kiepskie, z uwagi, że często nie ma możliwości odcięcia się od czynników, które chorobę wywołały. Dlatego też przebywanie takich osób w miejscu, panuje czyste powietrze jest jak najbardziej wskazane. Dziś takich miejsc jest coraz mniej, dlatego leczenie w komorze hiperbarycznej jest doskonałym rozwiązaniem. Lekarze zalecają, aby wykonać serię przynajmniej dziesięciu zabiegów w komorze hiperbarycznej, aby odczuć znaczącą różnicę w stanie zdrowia. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna Warszawa cena jednego zabiegu, który średnio trwa od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, kosztuje od stu pięćdziesięciu do trzystu pięćdziesięciu złotych. W wielu klinikach dostępne są jednoosobowe komory hiperbaryczne, w których na stojąco lub na siedząco przyjmuje się tlen lub wieloosobowe, w których każdy otrzymuje specjalną maskę, przez którą dostarczany jest tlen do organizmu. Pacjenci korzystający z takich zabiegów, muszą się rozebrać do bielizny i zdjąć wszelkie ostrze przedmioty. Cały zabieg jest podzielony na kilka serii z krótkimi przerwami.

Tlenoterapia, jak nazywane są zabiegi w komorach hiperbarycznych, skutecznie leczy wiele rodzajów schorzeń nie tylko układu oddechowego, ale także problemów skórnych czy chorób o podłożu neurologicznym. Im więcej takich zabiegów się przejdzie, tym lepsze będą rezultaty.