Kosmetyki służące do pielęgnacji brody

Mężczyźni, którzy decydują się na zapuszczenie brody, powinni wiedzieć o tym, że dbanie o taki zarost wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Już przed zapuszczeniem zarostu należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które służą do pielęgnacji brody. Pierwszym i podstawowym przedmiotem jest szczotka lub grzebień do brody.

Oleje, woski, balsamy czyli produkty dla brodaczy

uppercut deluxeTaki przyrząd nazywany jest kartaczem i bardzo dobrze rozczesuje włosy, a oprócz tego wyczesuje z nich wszelkie zanieczyszczenia. Kartacz sprawdza się też w roli masażera skóry, z której wyrasta zarost (pozwala na pozbycie się martwego naskórka). Kartacz jest podstawą, ale to nie wszystko – potrzebne są też kosmetyki. Zarost należy regularnie myć. Niektórzy używają do tego zwykłych kosmetyków do ciała. Często jednak po takim myciu dochodzi do przesuszania włosów zarostu. Bez wątpienia produkty uppercut deluxe spełnią oczekiwania każdego brodacza. Są to nie tylko kosmetyki do mycia zarostu. Po myciu warto wetrzeć w brodę specjalny olejek. Olejki zawierają składniki, które wzmacniają włosy brody, sprawiają, że ładniej pachną i dobrze się układają. Najczęściej w takich preparatach znajdują się naturalne olejki jojoba, arganowy i inne. Warto wspomnieć o tym, że wśród kosmetyków dostępne są także balsamy do brody. Balsam zmiękcza włosy oraz odżywia się. Włosy brody są szczególnie narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne, dlatego wymagają najlepszej pielęgnacji.

W balsamach znajdują się witaminy, które wzmacniają włos i sprawiają, że wygląda zdrowiej. Wśród kosmetyków do zarostu nie można zapomnieć o woskach. Służą one do układania brody. Istnieją nawet woski, które służą do układania wąsów. Dzięki woskom można ułożyć nawet najbardziej niesforne włosy. Dobry wosk zawiera tylko naturalne składniki.