Korzyści z obozów językowych

obozy językowe malta

Wiadomo jak w tych czasach ważna jest znajomość języków obcych. Kiedyś wymogiem była znajomość języka angielskiego. Teraz jednak dobrze jest gdy zna ktoś przynajmniej dwa języki.

Obozy językowe – nie tylko język ale też turystyka

obozy językowe maltaI prócz języka angielskiego powinien być nie koniecznie język bardzo popularny na przykład język fiński. Na pewno może to pomóc w przyszłości dziecku bez problemu odnaleźć się na rynku pracy. Przecież Polska teraz nie jest całkowicie odrębnym krajem tylko częścią Europy a i więc Świata. Powoli zacierają się granice między poszczególnymi krajami. I jako Polacy możemy powiedzieć, że jesteśmy Europejczykami a także obywatelami świata. Myślę, że bardzo dobrze o Polakach świadczy fakt, że chętnie uczą się jeżyków obcych.
Ważne jest to ,że Polacy wiedzą, że należy inwestować w takie rzeczy jak nauka jeżyków obcych już od najmłodszych lat. Przecież dzieci już w przedszkolach uczą się języka angielskiego oczywiście przez zabawę. Coraz częściej też dzieci jeżdżą na obozy językowe za granicą, które jeszcze parę lat temu nie były tak popularne. Wiadomo, że takie wyjazdy językowe są po prostu droższe od krajowych. Jednak dzięki nim dziecko może lepiej nauczyć się języka, poznać mieszkańców danego kraju, zaobserwować różnice kulturowe. Przez takie wyjazdy na pewno też uczy się tolerancji. Widziałam na przykład obozy językowe Malta z opcją na dwa i trzy tygodnie. Były też obozy językowe w Londynie, i tu z możliwością nawet miesięcznego pobytu. Oczywiście wszystko związane jest z zasobnością portfela. Jednak myślę, że warto chociażby przemyśleć czy taka opcja spędzenia wakacji przez nasze dziecko byłaby możliwa.

Zresztą myślę, że na taki wyjazd chętnie dołożyliby się chociażby dziadkowie, którym przecież najbardziej leży los wnuków. Zależy także od dziecka czy byłoby w stanie wytrzymać taką długą rozłąkę z rodzicami.