Konstruowanie maszyn na zamówienie

Produkcja niektórych towarów wymaga zastosowania środków i maszyn, których nie kupimy od producenta. Warto jest opisać case study przypadku, w którym inżynierowie zaprojektowali i wykonali maszyny produkcyjne pod indywidualne zamówienie klienta. Przykład opiszemy na podstawie produkcji węzy pszczelej, czyli plastrów z wosku pszczelego, który formuje się termicznie i przepuszcza przez matrycę, która nadaje kształt niewielkich sześciokątów.

Budowa maszyny produkującej węzę pszczelą

profesjonalne projektowanie i budowa maszynPierwszym etapem budowy maszyny było zaprojektowanie zbiornika do podgrzewania wosku, aby uzyskać płynną konsystencję. Profesjonalne projektowanie i budowa maszyn to przede wszystkim poznanie czynników fizykochemicznych materiałów, które będą potrzebne w produkcji. Projektanci zauważyli, że wosk musi być wylewany na koło obrotowe, a następnie odcinany, aby wychodziły równe plastry na potrzeby pszczelarzy. Mechatronicy zastosowali chłodzenie wodne, które utwardza plaster. Następnie w projekcie znalazła się matryca, która odbija kształt plastra miodu. Dzięki temu maszyna stworzyła dokładny fragment węzy pszczelej, który został pocięty i użyty w pasiekach. Nie ma seryjnej maszyny produkcyjnej tego typu, dlatego warto jest zainwestować w projekt indywidualny. Firma, która go wykona od razu zajmie się budową oraz testowaniem urządzenia. Później możemy także liczyć na fachowy serwis.

Projektowanie, a także budowa maszyn to zajęcie dla osób, które potrafią dokonać właściwych obliczeń, chociażby w sferze elektrycznej. Szukając takich usług wybierzmy firmy, które są na rynku od lat i mają rozwiniętą sieć serwisową. Najlepiej jeśli późniejsze prace przy maszynie będzie wykonywał ten sam inżynier lub mechanik, który zajmował się jej tworzeniem. Najlepiej zna on szczegóły projektu.