Kolory a sprzedaż

tanie regały metalowe

Nie zdajemy sobie często sprawy, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają barwy. Psychologowie badają co prawda wpływ kolorów na naszą psychikę, jednak najczęściej traktujemy to jako zwykłą ciekawostkę. Tymczasem specjaliści z zakresu marketingu i reklamy doskonale orientują się, jak właściwe operowanie kolorem wpływa na wyniki sprzedaży.

Czym obklejone są regały metalowe?

tanie regały metaloweAranżacje sklepów podyktowane są coraz częściej wynikami badań w tym zakresie. Uspakajające, jasne kolory wprawiają nas w dobry nastrój, przeważnie nawet nie dostrzegamy ich w tle, ale działają one podobnie jak odprężająca muzyka płynąca ze sklepowych głośników. Projektowanie sklepu ma na celu w jak największym stopniu zniwelować stres, jaki towarzyszy nam podczas dokonywania zakupów. Z kolei ostre, rzucające się w oczy kolory ściągają z miejsca naszą uwagę. Często to właśnie w tych barwach tabliczkami, kartkami czy w większej skali plakatami obklejone są to-inwestowac-w-tanie-meble-sklepowe”>tanie regały sklepowe metalowe. Allegro przykładowo wykorzystuje kolor pomarańczowy w swoim logo. Jest to zdaniem specjalistów najlepszy kolor stosowany w promocji do ściągnięcia uwagi klienta. Pomarańczowy, żółty, czerwony to kolory bardzo energetyzujące, a co za tym idzie – skłaniające nas do spontanicznego wydawania pieniędzy.

Nim więc udamy się na zakupy, warto przemyśleć, czy nasz wybór podyktowany jest rzeczywiście jakością produktu i wolnym wyborem, czy może jakieś inne, mniej uświadomione czynniki zadecydowały o wyborze przedmiotu. Uzmysłowienie sobie działania kolorów w niejednym przypadku pozytywnie wpłynie na stan naszego konta bankowego.