Kładzenie blachy na elewację

Blacha najczęściej kojarzy nam się z pokryciem dachu. Tymczasem już od jakiegoś czasu budownictwo znalazło dla niej zupełnie nowe i świeże zastosowanie. Okazuje się, że świetnie sprawdza się ona także jako pokrycie ścian. Nadaje to budynkom nowoczesnego i urbanistycznego stylu. Chętnie korzystają z tego pomysłu zarówno firmy jak i budownictwo jednorodzinne.

Zastosowanie blach elewacyjnych w budownictwie

blachy elewacyjneBardzo często blachy elewacyjne to rozwiązanie idealne dla nowoczesnego domu. Jest ona wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością Kostkowo jest stosunkowo lekka a więc nie stanowi obciążenia dla konstrukcji domu. Metr kwadratowy to koło 4 kg wagi. Jej montaż na elewacji jest łatwy. Sprawdza się także jako izolacja termiczna. Można stosować ją w postaci blachy trapezowej czy też falistej. Najprościej układa się blaszane panele. Montuje się je w układzie pionowym lub poziomym. Istnieje duży wybór tłoczeń w zależności od oczekiwanych efektów. Bogaty jest też wybór powłok. Matowa, połysk, alucynk, ocynk. Może nawet imitować drewno. Wówczas wykorzystywane są jako okiennice. W odróżnieniu od tradycyjnego drewna nie wymagają tak częstej konserwacji i są bardziej odporne na promienie UV. Blachy zostają powleczoną ochronną warstwą aby zapewnić im trwałość. Najlepiej sprawdza się w uzupełnieniu elewacji domów o prostej formie z dachem dwuspadowym. Blachy możemy używać aby wykończyć dom w detalach lub wykańczać nią całe piętra np. pod dachem

Blachy zostały docenione przez nowoczesnych projektantów i inwestorów. Antracyt, srebrzyste kolory, metaliczny połysk, grafit to zalety tego materiału, który wpisał się w kanon nowoczesnej estetyki. W połączeniu z innymi materiałami może nadać niepowtarzalny wygląd każdemu budynkowi.