Kiedy wywożone są śmieci?

Przeprowadziłam się z mężem z bloku do mieszkania jednorodzinnego. Wszystko mamy już wyremontowane. Wszystkie formalności załatwiliśmy w zeszłym tygodniu. Pozostało nam ustalenie kiedy wywożone są śmieci z domków jednorodzinnych, by wiedzieć, kiedy przygotować pojemnik. 

Terminy wywozu śmieci

wywóz śmieciGdy mieszkaliśmy w bloku, to terminy nas zbytnio nie interesowały, gdyż wszyscy wyrzucali śmieci do tych samych pojemników. Śmieciarka przyjeżdżała i wszystko wywoziła. Teraz, mieszkając w domku, każdy musi sobie sam wystawiać pojemniki ze śmieciami. Nie do końca z mężem wiemy, kiedy są wywozy śmieci. Musiałam udać się do spółki komunalnej, by mi podali harmonogram. Dostałam go na takiej specjalnej ulotce. Okazało się, że wywóz śmieci jest cztery razy w miesiącu. Za każdym razem wywożone są inne rodzaje śmieci. Muszę przekazać ten harmonogram mężowi, gdyż to on będzie przygotowywał pojemniki że śmieciami. W spółce otrzymałam również cennik wywozu. Ceny są dosyć przystępne. Na pewno nie mamy na co narzekać. Mamy trochę śmieci zmieszanych, a akurat jutro wywożone jest rodzaj odpadków. Mąż przygotuję pojemnik i trzeba jutro rano wystawić go przed posesję tak, by obsługa, która sprząta mogła go zabrać. Jestem bardzo ciekawa, czy nasze pojemniki nie będą się za szybko zapełnić. Mamy z mężem trójkę dzieci i tych śmieci w ciągu miesiąca mamy naprawdę bardzo dużo. Dzieci już nam obiecały, że będą z nami segregować odpadki, co bardzo nas ucieszyło. Dzieci nauczą się odpowiedzialności.

Następnego dnia zawartość pojemnika została zabrana przez śmieciarkę. Teraz czekamy na kolejny wywóz, który odbędzie się już za tydzień. Tym razem będą wywożone plastiki, a tego mamy też naprawdę bardzo dużo. Jest koniec miesiąca, więc niedługo otrzymamy fakturę.