Kamery termowizyjne wykorzystywane w budownictwie

kamera termowizyjna

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednią kamerę do branży budowlanej, ten tekst jest dla ciebie. Pragnę zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje i parametry, które będą ci przydatne. Przede wszystkim w tej branży kamery termowizyjne muszą być o wiele bardziej wymagające, niż w energetyce.

Rodzaje kamer termowizyjnych

kamera termowizyjnaDocelowo ich praca polega na ocenie jakości izolacji cieplnej budynków, lokalizacji mostków cieplnych, wykryciu pęknięć struktury budynków, kontroli pracy wentylacji i klimatyzacji, a także systemu ogrzewania. Termowizja okazuje się pomocna przy lokalizacji miejsc i ocenie wycieków z CO i CWU, a operatorzy powinni zlokalizować za pomocą tego genialnego wynalazku, jakim jest dokładna kamera termowizyjna, wyciek z instalacji zimnej wody i kanalizacji. Na przykład kamera FLIR może znaleźć zastosowanie podczas oceny pracy instalacji elektrycznej. Pamiętajmy, że najważniejszymi parametrami w budownictwie są: rozdzielczość detektora i czułość termiczna. Chcę jeszcze zauważyć, że FLIR w ogóle jest godną polecenia marką kamer. Nie bez powodu – Flir Systems przygotował oprogramowanie współdziałające z trzema najpowszechniejszymi platformami, dzięki czemu stało się możliwe przeprowadzenie analizy i wykonanie raportu termowizyjnego w komputerze, tablecie i smartfonie. Jest to bardzo wygodna opcja. Ponadto możemy przenieść termogramy z kamery do miejsca analizy (na przykład komputera) za pomocą kabla USB, karty SD lub własnej sieci WIFI.

Znacznie ułatwi to pracę oraz przenoszenie danych, które dzięki kilku dostępnym opcjom staje się banalnie proste i szybkie. Teraz te kamery wyposażone są nawet w funkcję GPS! Widzimy więc, że wszystkie nowinki techniczne zostały wykorzystane w jednym, małym urządzeniu, a wszystko po to, by usprawnić naszą pracę i polepszyć jej efekty.