Jakie powinny być poduszki w hotelu?

Uczę się w szkole hotelarskiej. Jestem już w przedostatniej klasie i w tym roku po raz pierwszy mam praktyki. Na praktyki wybrałam dla siebie mały hotel, który znajdował się blisko mojego miejsca zamieszkania. Byłam pewna, że wiele będę mogła się tam nauczyć. I tak właśnie się stało. Ostatnio podczas praktyk, dowiedziałam się jakie wymagania „stawia się” pościeli oraz poduszkom, które kupuje się do hoteli.

Zalety wysokojakościowych poduszek hotelowych

poduszki hoteloweDowiedziałam się, że poduszki hotelowe przede wszystkim powinny być odporne na przetarcia oraz wycieranie się. Są to jedne z najczęściej użytkowanych przedmiotów w pokojach hotelowych, a przy tym trzeba je prać i wymieniać po każdym gościu, dlatego powinny być wytrzymałe i trwałe. Dobrze jest wybrać poduszki z solidnych, miękkich materiałów. Najlepiej takie, które w środku wypełnione są hipoalergiczną gąbką lub tak zwaną kulką silikonową. Zapewniają one wysoki komfort snu i bez problemu dopasowują się do kształtu głowy. Wbrew pozorom nawet w takich małych hotelach, jak ten w którym odbywałam praktyki, goście zwracają uwagę na takie detale. Dodatkowo w tym hotelu kupowało się tylko poduszki, które posiadały certyfikat bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Takie tekstylia posiadają kilkuletnią gwarancję producenta, dlatego w razie potrzeby można je zareklamować.

Byłam przekonana, że taki solidny produkt nie należy do najtańszych, dlatego byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że wysokiej jakości poduszki do hotelu spełniające wszystkie powyższe standardy, można dostać już w cenie kilkudziesięciu złotych za sztukę. Taka cena wydawała mi się przystępna i niska, co nawet potwierdził menedżer hotelu. Teraz już wiem, jakie poduszki są najlepsze i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.