Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

 

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem dobrego łóżka rehabilitacyjnego, przeczytaj ten krótki artykuł w którym poznasz kilka zasad jakie trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie i w jakie dodatkowe sprzęty warto kupić. W celu ułatwienia opieki nad chorą osobą produkowane są specjalne łóżka rehabilitacyjne. Projektowane są w taki sposób aby nie przypominały łóżek przeznaczonych do rehabilitacji.

Wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

dobre łóżko rehabilitacyjne w sklepieWygląd nie jest jednak wyłącznym kryterium podczas zakupu łóżka. Przede wszystkim trzeba uwzględnić potrzebne funkcjonalności. Ważną funkcją łóżka jest możliwość regulacji wysokości. Znacznie ułatwia to pielęgnację chorego gdyż osoba opiekująca się nie nadwyręża kręgosłupa. Dla chorego również możliwość ustawienia wysokości jest wygoda podczas wstawania z łóżka. Dostępne są łóżka wyposażone w możliwość ustawienia pozycji poszczególnych części dzięki czemu chory może wygodnie spożyć posiłek lub czytać książkę. Przydatną funkcją jest też możliwość ustawienia pozycji bocznych barierek dzięki co zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko wypadnięcia. Możemy kupić dobre łóżko rehabilitacyjne w sklepie internetowym który jest profesjonalnie zaopatrzony i daje gwarancję zwrotu. Ważne są też akcesoria sprzedawane w zestawie z łóżkiem. Np. stolik dzięki któremu chory może samodzielnie spożyć posiłek. Przydatny też się okazać zestaw umożliwiający mycie głowy bez konieczności wstawania z łóżka. Pomocna może być też specjalna szafka przeznaczona do przechowywania rzeczy potrzebnych do opieki nad chorym.

Wśród dostępnych łóżek znajdziemy wiele różnych modeli. Niezbędnym elementem łóżka rehabilitacyjnego jest też specjalny materac. Niektórym osobom może być potrzebny specjalny materac zapobiegający powstawaniu odleżyn. Z opieką nad osobami przewlekle chorymi wiąże się spora ilość pracy, jednak jest możliwość zaopatrzenia się akcesoria znacznie ułatwiające opiekę.