Jaką listwę wybrać?

Jeśli chcemy, aby wnętrze naszego domu prezentowało się w należyty sposób, musimy zadbać o wszystkie niezbędne szczegóły. Niezależnie od rodzaju podłogi, jaką położymy u siebie w domu, nie możemy pominąć takiego elementu jak listwy przypodłogowe. Tego rodzaju listwy w idealny sposób spoją podłogę ze ścianą, nie pozostawiając żadnej szczeliny.

Rodzaje listw przypodłogowych

listwa przypodłogowa do paneliListwy różnią się od siebie swoim rozmiarem, kształtem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Materiał, z którego zostały wykonane listwy, powinien być taki sam lub bardzo zbliżony do materiału, z jakiego została wykonana cała podłoga. W przypadku, gdy w całym domu mamy podłogę z litego drewna, to nie powinniśmy stosować list wykonanych z tworzyw sztucznych, ponieważ nie imitują one na tyle dobrze drewna, aby wyglądało to dobrze. Należy zastosować listwy drewniane. Ich montaż odbywa się przy pomocy specjalnego kleju, który jest w stanie spoić bez problemu drewno i ścianę, dzięki temu listwy świetnie się trzymają i nie odpadają. Natomiast listwa przypodłogowa do paneli może jak najbardziej być wykonana z tworzyw sztucznych, ponieważ panele są z tego samego materiału i wszystko ze sobą doskonale współgra. Montaż tych listw jest dużo łatwiejszy, ponieważ odbywa się on przy pomocy wkrętów szybkiego montażu, które są ukryte pod specjalną zaślepką. Ten rodzaj listw jest dużo bardziej elastyczny, dzięki czemu dopasowuje się w idealny sposób do ścian, które nie są równe.

Jak już wcześniej wspomniałem, rodzai listw należy dobrać do rodzaju posiadanej podłogi. Każdy z wymienionych typów listw przypodłogowych bez problemu dostaniemy w pierwszy, lepszym sklepie budowlanym lub możemy zamówić je na portalu aukcyjnym z dostawą do domu. Jedna listwa to koszt nie większy niż czterdzieści złotych.