Jak zmniejszyć wysokość rachunków za wodę?

Od kilku lat koszty zużycia wody stale rosną. Duży wpływ na to ma również fakt konieczności jej oczyszczenia, co również jest związane ze stale rosnącymi kosztami. Dlatego też tak ważne jest, by pozyskiwać wodę z innych źródeł, na przykład z opadów atmosferycznych.

Jaki rodzaj zbiornika na deszczówkę wybrać?

zbiornik płaskiW obecnym czasie stało się widoczne, że koszty wykorzystywania wody z kanalizacji są bardzo wysokie. Dla wielu gospodarstw domowych, są to koszty zaporowe, zmuszające do poszukiwania innych źródeł zaopatrywania w wodę. Wydaje się, że najbardziej opłacalnym sposobem na poszukiwanie dostępu do wody będzie jej pozyskiwanie w opadów atmosferycznych. Oczywiście jednak, by było to możliwe, potrzebny nam do tego będzie odpowiedni zbiornik płaski. Tego rodzaju zbiornik wydaje się być najczęściej wykorzystywanym rodzajem takich właśnie zbiorników do retencji. Ma na to bardzo duży wpływ fakt, że przy jego pomocy można w stosunkowo krótkim okresie czasu gromadzić duże ilości deszczówki. Zbiorniki takie, tak jak też i inne ich rodzaje, bezwzględnie muszą być jednak wyposażone w odpowiednie atesty. Jest to bardzo ważne w szczególności, gdy woda czerpana z takiego zbiornika chcemy wykorzystywać na przykład do celów podlewania upraw, czy też do przygotowywania posiłków. Oprócz kwestii konstrukcyjnych takich zbiorników ważne jest, by zwrócić uwagę na to, z jakich surowców zostały one wykonane. Tylko te wykonane z takich tworzyw jak poliuretan, okażą się odpowiednio odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

W obecnym czasie bardzo popularna stała się retencja. Polega ona głównie na pozyskiwaniu wody ze źródeł naturalnych, przede wszystkim z opadów atmosferycznych. Dzięki temu, można z niej korzystać w sposób niemal w pełni bezkosztowy.