Jak za pomocą WiFi kontrolować temperaturę grzejników?

Automatyczne rozwiązania w domach nie są już tajemnicą. Producenci urządzeń Smart Home dostarczają swoim klientom ciekawe moduły, które ułatwiają funkcjonowanie w domach, mieszkaniach czy lokalach, a tym samym podnoszą komfort życia. Przykładem takich urządzeń są termometry, które umożliwiają sterowanie temperaturą w budynku.

W jaki sposób działają zautomatyzowane termometry?

termometr wifiSposobów użytkowania termometrów przy grzejnikach w domach Smart Home jest wiele i zależą one od wybranego producenta urządzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie termometrów jako czujnika dla innych systemów sterowania ogrzewaniem. W takim przypadku jest to termometr WiFi, który łączy się ze specjalną bramką i głowicą termostatyczną. Z tą samą bramką można połączyć się swoim telefonem poprzez pobraną na niego aplikację danego producenta (jeżeli możliwa jest taka funkcja). Z poziomu aplikacji można ustalać temperaturę, która ma zostać utrzymana w konkretnych pomieszczeniach. Dzięki termometrom i głowicom grzejnik będzie odkręcany, jeśli temperatura będzie mniejsza niż ustalona lub zakręcany, jeżeli stanie się już zbyt ciepło. Takie rozwiązanie jest przydatne między innymi w pokojach dziecięcych, a nawet całym domu, kiedy wraca się z zewnątrz i chce się wejść do ciepłego pomieszczenia. Niektóre moduły umożliwiają ustalenie harmonogramu ocieplania, co pozwala między innymi na nagrzanie domu wieczorem, a ochłodzenie nad ranem.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą telefonu to jedno z ciekawszych i bardziej komfortowych rozwiązań. Zazwyczaj producenci nie ograniczają się wyłącznie do jednego systemu inteligentnego domu. Często w ich ofertach można znaleźć również moduły umożliwiające sterowanie oświetleniem czy przepływem prądu w gniazdkach. Warto montować takie instalacje.