Jak wybrać obraz do salonu?

Obrazy to niewątpliwie jedna z lepszych opcji na dekorację pomieszczenia. Dzięki nim można zapełnić pustą ścianę i podkreślić charakter danego wnętrza. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt aranżacyjny, koniecznym jest znalezienie takiego obrazu, który będzie perfekcyjnie pasował do stylistyki przestrzeni, w której się znajdzie.

Wybór obrazu do salonu krok po kroku

obraz do salonuPierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę wybierając obraz do salonu, jest jego styl. W przypadku wnętrz nowoczesnych sprawdzą się modernistyczne dzieła, natomiast w przypadku wnętrz zaaranżowanych w klasycznym tonie, najlepiej postawić na obrazy przedstawiające martwą naturę, pejzaże itp. Poza samym obrazem istotne są również ramy, w jakie został oprawiony. Na rynku dostępny jest duży wybór wyżej wspomnianych, dzięki czemu można znaleźć takie, które idealnie pasować będą do danej aranżacji. Poszukując idealnego obrazu do salonu naszej uwadze nie powinien umknąć także jego rozmiar. W dużych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się obrazy o pokaźnych wymiarach, jednak w małych salonach lepiej postawić na nienachalne, niewielkie dzieła sztuki. Ważna jest także ilość. Zbyt wiele obrazów na ścianie stworzy wrażenie zabałaganionego pomieszczenia, które będzie oddziaływać w sposób przytłaczający na przebywające w nim osoby.

Poszukując idealnych obrazów do salonu, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie, opisane powyżej kwestie. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby wybierać dzieła, które zwyczajnie przypadną nam do gustu. W końcu mają one sprawiać, że nasz salon zyska atrakcyjny wygląd, a my będziemy czuć się w jego wnętrzu komfortowo.  W sklepach znajdziemy wiele ciekawych obrazów. Możemy je kupić stacjonarnie, jak i online. Z całą pewnością uda nam się znaleźć to, czego szukamy.